[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Péče o staršího psa

Praktické rady a tipy k chovu starších psů (psi starší 7 let)

Létání se psem

Klíčovým prvkem pro letecké cestování se psem je příprava. Informujte se o karanténních požadavcích cílové země.

Dozvědět se více

Stárnoucí psi

Jednou ze smutných skutečností pro majitele psa je fakt, že jeho pes pravděpodobně dosáhne vysokého věku dříve než on. Stárnoucí psi budou potřebovat větší míru pozornosti, přesto však mohou své poslední roky prožít zdravým, příjemným a uspokojujícím způsobem.

Dozvědět se více

Co dělat, aby můj pes přestal štěkat?

Důležitou vlastností odpovědného majitele je schopnost udržet míru hlučnosti psa pod kontrolou. Přemíra štěkotu může konec konců obtěžovat nejen Vás, ale i Vaše sousedy.

Dozvědět se více

Když Váš pes zemře

Průměrná délka života psa je přibližně 10–12 let. Z toho vyplývá, že většina majitelů zažije bolestnou zkušenost ztráty svého psa.

Dozvědět se více

Proč psi žerou trávu?

Váš pes je potomek vlka, ušlechtilého lovce a zapřisáhlého masožravce. Krmíte jej krmivem nejvyšší kvality, tak proč pořád chce žrát trávu? Nikdo si sice není úplně jist, proč psi žerou trávu, avšak odborníci na zvířecí instinkty jsou přesvědčeni, že je to zkrátka běžné psí chování a rozhodně není třeba se znepokojovat.

Dozvědět se více

Jak se zbavit psích blech

Jen máloco může být pro majitele psa tak nesnesitelné jako psí blechy. Jejich kousnutí mohou být bolestivá. Blechy také mohou přenášet nemoci. Zamoření je nepříjemné, ale zvládnutelné. K tomu, abyste se s ním vypořádali a dále mu předcházeli, přitom stačí málo.

Dozvědět se více

Péče o zuby u psů

Věřte či ne, ale péče o zuby Vašeho psa je stejně důležitá jako péče o Vaše vlastní zuby. Správná péče o zuby Vašeho domácího zvířete je zcela zásadní pro jeho celkový zdravotní stav. Plak a zubní kámen Sliny

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]