Stejně jako lidé i psi a kočky potřebují vyvážený střevní mikrobiom. Co to ale vlastně mikrobiom je? Tento ekosystém nacházející se v trávicím traktu zvířat obsahuje miliardy mikrobů a jiných mikroorganismů včetně žádoucích i nežádoucích bakterií a je pro každé zvíře jedinečný. Podáváním výživy pro vyvážení střevního mikrobiomu můžete ovlivnit léčbu akutního nebo chronického onemocnění vedoucí až k úplnému uzdravení.

Pomozte zvířatům dosáhnout plného zdraví za pomoci SÍLY STŘEVNÍHO MIKROBIOMU

Jak jednoduše vysvětlit, co je to zvířecí mikrobiom? Představte si ho jako miniaturní ekosystém, který výrazně ovlivňuje nejen trávicí trakt zvířat, ale také jejich celkovou kvalitu života. Stejně jako když chcete, aby se dobře vedlo vašemu trávníku nebo zahradě, musíte vybrat rostliny, kterým se bude v konkrétním prostředí dařit.

Díky novým poznatkům o zdraví střevního mikrobiomu a výživě teď víme, že když do jídelníčku začleníme dynamickou směs ingrediencí bohatých na vlákninu (včetně prebiotik pro psy a kočky), můžeme tento střevní „ekosystém“ – mikrobiom, podpořit a dodat mu živiny.

Po více než deseti letech zkoumání zdraví mikrobiomu teď patří Hill’s mezi přední výrobce zvířecí výživy zaměřující se na mikrobiom.

NEOMEZUJME SE NA TRADIČNÍ POSTUPY

Existuje několik tradičních postupů, jak se u domácích zvířat řeší trávicí problémy reagující na vlákninu, např. chronický průjem nebo zácpa. Patří mezi ně terapeutická krmiva s vysokým obsahem vlákniny, probiotika pro psy a kočky nebo doma připravené kuře s rýží. Každá metoda má své pro a proti:

fibre

Terapeutická krmiva s vysokým obsahem vlákniny

VÝHODY:

Ovlivňují poměr vody v tlustém střevě zvířete, čímž řeší příznaky trávicího onemocnění (průjem u psů, zácpu u koček).

NEVÝHODY:

  • Může trvat déle, než zafungují.
  • Nemusí poskytnout všechny potřebné zdravotní přínosy.
probiotics

Probiotika pro psy a kočky

 

VÝHODY:

Mohou pomoci s akutním průjmem u psů.

 

 

NEVÝHODY:

  • Mohou selhat při řešení hlavní příčiny.
  • Nejsou specifická (nepracují s již existujícím střevním mikrobiomem).
chicken & rice

Doma připravené kuře s rýží

 

VÝHODY:

Je šetrné pro žaludek.

 

 

NEVÝHODY:

  • Vyváženost živin.
  • Problémy s přípravou.

Nový přístup k péči o trávicí soustavu: MIKROBIOM

Výzkum již dlouho ukazuje, že může mít střevní mikrobiom psa nebo kočky výrazný dopad na zdraví jejich trávicího traktu. Průlomové nové poznatky však upozorňují na zásadní roli, kterou může hrát střevní mikrobiom psa nebo kočky nejen při reakci na trávicí problémy, ale také při udržování celkové kvality života. Výživa a podpora střevního mikrobiomu tak otevírá dveře novým příležitostem pro zajištění nejen zdravé travicí soustavy ale i celkového zdraví.

Po více než deseti letech analýzy mikrobiomu se Hill’s Pet Nutrition – přední světový výrobce biologicky podložené zvířecí výživy, stala průkopníkem při zkoumání zdraví zvířecího mikrobiomu. Hill’s používá k porozumění gastrointestinálního mikrobiomu pokrokovou technologii včetně nových metod, jako je technologie sekvenování nové generace. Díky nabytým poznatkům společnost Hill’s zjistila, že gastrointestinální zdraví zvířat lze pozitivně ovlivnit výživou, aniž by se přidávaly probiotika (nové bakterie) nezohledňující specifický mikrobiom zvířete.

Při péči o trávicí soustavu klade Hill’s na první místo vyvážený střevní mikrobiom, který přirozenou cestou podporuje pravidelnou zdravou stolici zvířete.

Pro více informací o střevním mikrobiomu se podívejte na některé z uvedených edukačních zdrojů.

Potvrzuji, že jsem certifikovaný veterinární pracovník.

Welcome to the World of the Gut Microbiome

Autorka: Iveta Becvarova, DVM, MS, DACVN

Studie jasně ukazují, že zdravý střevní mikrobiom nabízí mnoho výhod pro zdraví. Co o střevním mikrobiomu všechno víme, jaké má přínosy a proč je to důležité pro naše psy a kočky?

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Dietary Influences on the GI Microbiome

Autorka: Dr. Jennifer Radosevich, PhD

Toto video vás seznámí s pojetími gastrointestinálního mikrobiomu, terminologií a dopadem různých dietních surovin a potravin na mikrobiální biosystémy a zdraví domácích zvířat.

ZHLÉDNOUT VIDEO

Food Is Love… for the GI Microbiome

Autorka: Dr. Jen MacLeay, DVM, PhD, Diplomate ACVIM

Zjistěte více o tom, jak potraviny a stravovací režim ovlivňují střevní mikrobiom domácích zvířat, a o  praktickém využití pro veterinární lékaře a veterinární zdravotní tým.

ZHLÉDNOUT VIDEO

Dostupné nyníNová revoluční inovace klade na první místo zdraví mikrobiomu.

Zjistěte více

Více informací a doporučení, co je nejlepší pro zdravý střevní mikrobiom vašeho psa nebo kočky, získáte od svého veterinárního lékaře.