Naše historie

Inspirace vodicím psem

Koncem 30. let 20. století mladý slepý muž Morris Frank cestoval po státech se svým vodicím psem Buddy, aby propagoval psy ze Seeing Eye®. Německý ovčák Buddy však trpěl selháním ledvin a pan Frank požádal doktora Morrise st. o pomoc. Dr. Morris se domníval, že onemocnění Buddy je výsledkem špatné výživy, proto se svojí ženou Louise Morrisovou ve své kuchyni vytvořil nové krmivo. Louise a tři další ženy pak vyráběly krmivo ve sklepě rodinného domu Morrisových a balily ho do sklenic Ball®. Krmivo Raritan Ration B bylo předchůdcem krmiva Hill's®Prescription Diet® k/d® Canine a bylo určeno pro psi trpící ledvinovým selháním a nedostatečností.

Dr. Morris posílal poštou krmivo panu Frankovi, který s Buddy cestoval po zemi. Sklenice se však při přepravě často rozbily. Morris Frank zařídil Dr. Morrisovi dodávku několika tisíc plechovek a stroje na jejich ruční plnění a zavírání. Jeho spolupracovníci pak začali plnit krmivo do plechovek.

 

Nové partnerství

V roce 1948 uzavřel Dr. Morris smlouvu s Burtonem Hillem z firmy Hill Packing Company ve městě Topeka, stát Kansas, na balení krmiva do konzerv pod novým názvem Canine k/d® a poskytl Hillovi licenci na výrobu jeho krmiv pro domácí zvířata.

V následujících letech partnerství mezi doktorem Morrisem a firmou Hill Packing Company přerostlo v založení Hill's® Pet Nutrition, nadále se rozšiřovalo a přinášelo další receptury terapeutických krmiv do řady produktů Prescription Diet®. V roce 1951 založil Dr. Morris výzkumnou laboratoř ve městě Topeka, v době kdy byly k dispozici čtyři druhy krmiv Prescription Diet pro psy.

Syn doktora Morrise, Dr. Mark Morris mladší,  se podílel na růstu Hill's Pet Nutrition v průběhu následujících několika desetiletí. Mladší doktor Morris zaznamenal poptávku po konzistentním krmivu vysoké kvality, které by se mohlo používat ve výzkumu. Proto vyvinul krmivo pro zdravá domácí zvířata. V roce 1968 byla zpřístupněna řada krmiv prostřednictvím veterinářů a odborníků na péči o zvířata pod názvem Hill's® Science Diet®. Tato řada se stále rozšiřovala a v současnosti zahrnuje více než 50 druhů krmiv se speciálním složením pro mnohé životní fáze a speciální potřeby zdravých domácích zvířat.

Hill's dnes

V roce 1976 společnost Colgate-Palmolive získala Hill's Pet Nutrition. Dnes jsou krmiva pro domácí zvířata značky Hill's™ k dispozici v 86 zemích po celém světě. V roce 1999 společnost dosáhla tržeb ve výši 1 miliardy USD a toto číslo každým rokem dále roste. Veterináři po celém světě doporučují produkty společnosti Hill's svým klientům a používají je i pro své mazlíčky daleko častěji než produkty jiných firem.

Ve středisku Hill's Pet Nutrition Center ve městě Topeka v Kansasu týmy veterinářů a atestovaných specialistů v oblasti výživy a vnitřního lékařství spolupracují s domácími zvířaty na vývoji výživných a chutných krmiv. Každé zvíře má svůj tým, který mu zajišťuje čistý a prostorný kotec, místo na hraní a výběh, a mnoho jiných lidských i zvířecích přátel. V tomto špičkovém zařízení se také nachází plně vybavená veterinární nemocnice certifikovaná Asociací amerických nemocnic pro zvířata (AAHA), která vyhovuje nejvyšším současným standardům veterinárních nemocnic pro malá zvířata.

Dnes společnost Hill's Pet Nutrition vychází z tradice výjimečné péče, která začala v roce 1939 u jednoho pozoruhodného veterináře. Naše krmiva pro domácí zvířata z řad Prescription Diet®, Science Diet® a Ideal Balance™ představují nejkvalitnější výživu pro domácí zvířata na světě.

®/ ™ Seeing Eye je ochranná známka vlastněná společností Seeing Eye, Inc. Ball je ochranná známka Ball Corporation.