[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Jedinečná formule

L-Karnitin

Spaluje tuky a tvoří svaly, běžně používaný jako doplněk lidské stravy, podporuje využití tuků jako zdroje energie.

L- karnitin funguje jako prostředník pro transport tuků do buněk, kde jsou dále využity pro tvorbu energie. Tím se šetří svalové zásoby a udržuje se svalová hmota.

Klinicky ověřená hladina L-karnitinu pro efektivní hubnutí a udržení svaloviny je u koček 500mg/kg1,2. A přesně takovou hladinu najdete v novém krmivu
Hill´s Science Plan™ Sterilised Cat!

Redukuje riziko močových kamenů

Struvit je hlavní močový kámen, který se vyskytuje u mladých koček. Skládá se z fosforu, hořčíku a amoniaku a obvykle se vyskytuje v alkalické moči. Molekuly jsou tvořeny díky elektrostatické přitažlivé síle těchto iontů s vysokou afinitou. Spojením několika molekul vznikne struvitový krystal (viditelný mikroskopicky) a spojením několika krystalů vznikne struvitový kámen (viditelný makroskopicky). Proto je důležité snížit výskyt těchto minerálů v moči tím, že snížíme jejich příjem v  krmivu.

Změna pH moči pomáhá v prevenci těchto kamenů. Snížíme-li pH moči, snížíme tím afinitu mezi ionty a tedy i formování struvitových kamenů.

U starších koček je ještě více důležité sledovat hladinu přijímaných minerálů, vzhledem ke snižování funkce ledvin. To je jeden z důvodů, proč Hill´s vyvinul odlišné receptury pro mladé a starší kočky.

Najděte to správné krmivo pro Vaší kastrovanou kočku:

SORTIMENT
  • Frantz NZ, Yamka RM, and Friesen KG, The effect of diet and lysine calorie ratio on body composition (…), International J. Applied Res. Vet. Med., 5(1), 25-35, 2007.
  • Jewell D, Final Report, FR-R2009006, 2-26-09.
[ ↑ skip to content ↑ ]