[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Pomáhá Vaší kočce
udržet si hbitost
po kastraci1

Kastrované kočky
si zaslouží
speciální výživu

 • Je klinicky ověřeno, že vysoký obsah L-karnitinu pomáhá udržet kočky ve formě a aktivní
 • Kontrolované množství minerálů a pH na podporu funkce ledvin a udržení zdraví močových cest, zejména u starších koček
 • Lahodné příchutě a rozmanitost, po kterých kočky touží

NOVINKA Science Plan™ Sterilised Cat
Tender Chunks in Gravy
je k dostání ve 2 nových příchutích

Není žádným tajemstvím, že kočky milují rozmanitost. Proto nyní Hill's nabízí pro kastrované kočky kapsičky Science Plan™ Tender Chunks in Gravy ve 4 lahodných příchutích.

 • Kompletní krmivo, které napomáhá kastrovaným dospělým kočkám zachovat jejich zdraví, udržet optimální hmotnost a zdraví močových cest
 • Lahodná rozmanitost příchutí, nabízející spoustu nutričních výhod
 • Krmivo v kapsičkách napomáhá udržovat kočky hydratované a tím i pomáhá předcházet zdravotním problémům, jakými jsou například močové kameny
Všechny produkty pro kastrované kočky

Specifické potřeby

Mnoho zodpovědných majitelů nechává kočky kastrovat z různých zdravotních důvodů a také proto, aby se zabránilo nechtěné březosti a regulovala se tak celková populace zvířat.

Po kastraci jsou však kočky vystaveny zvýšenému riziku výskytu specifických zdravotních problémů. Dobrou zprávou je, že optimální strava nabízí kastrovaným kočkám řešení, které pomáhá tato rizika snižovat.

Unikátní složení
pro kastrované kočky

L-karnitin

Spaluje tuk a vytváří svalovou hmotu

L-karnitin, který je hojně používán ve výživě lidí jako doplněk stravy, napomáhá využívání tuků jako zdroje energie. Funguje jako mediátor při transportu tukových zásob do buněk, v nichž jsou pak využity k vytváření energie. Šetří se tak svalová depozita v těle, čímž dochází k zachování svalové hmoty.

Klinicky ověřené množství L-karnitinu pro účinný úbytek hmotnosti a udržení svalové hmoty u koček je 500 mg/kg1,2. To vše a další naleznete v novém krmivu pro kočky Hill's™ Science Plan™ Sterilised Cat!

Snižuje riziko vzniku močových kamenů

Struvitový kamen je nejčastější druh močového kamene, který se vyskytuje u mladých koček. Obsahuje fosfor, hořčík a amoniak a vyskytuje se obvykle v alkalické moči. Molekuly se vytvářejí v důsledku elektrostatických přitažlivých sil různých iontů s vysokou afinitou. Dojde k vazbě několika molekul, čímž se vytvoří mikroskopický struvitový krystal; poté se spojí několik krystalů dohromady, které vytvoří makroskopický kámen. Je tudíž důležité snížit množství minerálů v moči snížením jejich příjmu.

Změna pH moči pomáhá zamezit tvorbě těchto kamenů, neboť nižší pH oslabuje afinitu mezi ionty, což má za následek nižší tendenci těchto iontů se vázat a vytvářet struvitové krystaly a kameny.

Vyvážená strava
Pro každý den a všechny etapy života

Registrujte se ještě dnes a těšte se
z výhod registrovaného uživatele

Vyzkoušejte krmivo, kterým veterináři krmí své vlastní mazlíčky, a získejte náš měsíční zpravodaj nabitý zajímavými informacemi a novinkami v péči o Vaši kočku. Začněte se těšit z výhod registrovaného uživatele ještě dnes.

Zaregistrujte se nyní

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Kde koupit krmivo Science Plan™

Krmiva Hill’s™ Science Plan™ můžete zakoupit na internetu, na Vaší veterinární klinice nebo ve Vašem nejbližším obchodě s chovatelskými potřebami.

 1. Sterilizované/kastrované kočky jsou definovány jako kočky, kterým veterinář provedl chirurgický zákrok k zabránění reprodukce (odborně se to nazývá kastrace).
 2. Scarlett JM, Donoghue S. Obesity in cats: Prevalence and Prognosis. Vet Clin Nutr. 1996; 3 (4): 128-132.
 3. Hill's Research, sourced from vets in the UK, France and Germany.
 4. Rijnberk A. Clinical Endocrinology of Dogs and Cats, Kluwer Academic Publishers, Dordrecht, the Netherlands, 1996; pp. 139-140 and 153-156.
 5. Flynn MF, Hardie EM, Armstrong PJ. Effect of ovariohysterectomy on maintenance energy requirements in cats JAVMA 1996; 209 (9): 1572-1581.
 6. Fettman MJ, Stanton CA, Bank LL, Hamar DW. Effects of neutering on body weight, metabolic rate and glucose tolerance of domestic cats. Res. Vet. Sci. 1997; 62: 131-136.
 7. Lekcharoensuk C, Lulich JP, Osborne CA. et al. Association between patient-related factors and risk fact of calcium oxalate and magnesium ammonium phosphate urolithiasis. JAVMA 2000; 217 (4): 520-525.
[ ↑ skip to content ↑ ]