[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Správné krmivo
pro Vašeho malého psa

Nutriční požadavky Vašeho malého psa
jsou jedinečné

V Hill’s víme, jak moc svého malého psa milujete. Berete ho jako dalšího člena rodiny. Jelikož malí psi většinou žijí déle než větší plemena, jsou také více vystaveni volným radikálům. Ty mohou poškodit buňky a DNA, zejména u nervového a imunitního systému. Tělo Vašeho psa produkuje vlastní antioxidanty, jejich přídavek do stravy však poskytuje dodatečnou ochranu.

Bohaté na antioxidanty

Bohaté na antioxidanty

100 g krmiva Hill's Science Plan Small & Miniature obsahuje stejné množství vitaminu E jako 250 g mandlí, což je bohatý zdroj tohoto vitaminu.

Pravděpodobně chcete mít svého malého psa nablízku celý den a rádi se s ním mazlíte. Proto, kromě pravidelné péče o zevnějšek, potřebuje krmivo speciálně vytvořené pro zdravé zuby a měkkou, lesklou srst.

Jelikož má Váš malý pes rychlý metabolismus, potřebuje více kalorií na kilogram váhy. Protože má malý žaludek, je pro něj lepší jíst dvakrát nebo víckrát denně malé porce. Ale pozor, abyste ho nepřekrmovali.

Víme, že chcete, aby Váš malý pes měl krmivo, které skvěle vypadá, voní a chutná a současně má vhodnou velikost granulí pro jeho malou tlamičku. Proto jsme vytvořili krmivo Hill’s™ Science Plan™ Small & Miniature, které zajišťuje veškerou výživu a ochranu, kterou Váš malý pes potřebuje!

Science Plan™ Small & Miniature
pro dlouhý, zdravý život

Nové krmivo Science Plan™ Small & Miniature, které obsahuje 100 % toho, co malí psi potřebují, a 0 % toho, co nepotřebují, je receptem na lepší život!

Naše psí krmivo jsme speciálně přizpůsobili pro Vašeho psa malého plemene, tak aby mohl žít dlouhý, zdravý život po Vašem boku. Díky Vaší lásce a naší ochraně je v dobrých rukou.

Silná imunita a zdravý, dlouhý život

Krmivo Science Plan Small & Miniature má speciální formuli s vitaminem E a dalšími klinicky ověřenými antioxidanty, které neutralizují volné radikály a zajišťují Vašemu psovi zdravý, dlouhý život.

Výborná chuť, kterou bude Váš pes milovat

Psí krmivo Science Plan Small & Miniature obsahuje jako hlavní surovinu kuřecí a krůtí maso, díky kterému má vynikající masovou chuť, kterou bude Váš pes milovat.

Malé granule pro malé tlamičky

Krmivo Science Plan Small & Miniature jsou extra malé granule ve tvaru kotoučů speciálně navržené pro choulostivou tlamičku Vašeho malého psa. Naše speciálně navržené křupavé granule s antioxidanty navíc podporují zdravou ústní dutinu.

Science Plan™

Small & Miniature

Small & Miniature

4,5 mm

Science Plan™
Advanced Fitness™

Mini

Mini

6 mm

Science Plan™
Advanced Fitness™

Medium

Medium

10 mm

Krásná, měkká a lesklá srst

Speciální směs omega-6 mastných kyselin a dalších živin pro zdravou kůži a lesklou srst

Jak často a jak moc
krmit Vašeho malého psa

Je důležité podávat Vašemu malému psovi správné množství krmiva ve správných intervalech, což může být ošidné, protože tyto potřeby se u jednotlivých psů značně liší. Pro zdraví Vašeho psa je zásadně důležité pravidelně sledovat jeho fyzický stav a podle potřeby upravovat množství krmiva.

Více...

Pro udržení zdraví Vašeho dospělého psa doporučujeme tyto jednoduché kroky:

  1. Važte svého psa. Ve většině veterinárních klinik jsou k dispozici váhy, které můžete použít zdarma.
  2. Chcete-li zjistit, zda Váš pes patří do správného váhového intervalu, požádejte Vašeho veterináře, aby použil systém bodového ohodnocení tělesné kondice (BCS).
  3. Krmte svého psa podle krmných návodů a doporučení veterináře.
  4. Zopakujte krok 1 a v případě potřeby upravte množství podávaného krmiva.

Doporučujeme, abyste Vy nebo Váš veterinář vyhodnocovali fyzickou kondici Vašeho psa každých několik měsíců. U některých psů může Váš veterinář navrhnout častější vyhodnocování.

Nejlepší start do života
pro Vaše štěně malého plemene

U zvířat stejně jako u lidí platí, že dlouhý, šťastný život se nejlépe vybuduje na pevných základech dobrého zdraví. Vytvoření těchto základů závisí na kvalitě prvních měsíců života. Štěňata malých a trpasličích plemen mají za úkol růst. Jejich strava do značné míry určuje, zda svůj život správně odstartují nebo budou v průběhu života čelit vyššímu riziku zdravotních problémů.

Při výběru krmiva pro své štěně si vzpomeňte na tyto čtyři priority:

Jak si poradit
s vybíravým jedlíkem?

vybíravý jedlík

Podáváte svému psovi chutné a výživné krmivo, ale on ho jen očichá a olízne? Zůstávají mu v misce zbytky jídla z předchozího krmení?

Možná si myslíte, že Váš malý pes chce nebo potřebuje rozmanitost. Ve skutečnosti by Váš pes byl spokojený, kdyby denně dostával stejné krmivo po zbytek života, pokud by bylo chutné a výživné. Váš pes je potomkem oportunních lovců, kteří byli zvyklí dostat to, co bylo v jejich silách, když měli příležitost.

Více...

Příčina vybíravosti v jídle u psů často není výsledkem jejich vlastního chování, ale našeho. Krmení psa zbytky od stolu nebo příliš mnoha pamlsky nejen zvyšuje riziko obezity, ale také podporuje vybíravost v jídle. Váš pes pak nejí, protože čeká, že dostane něco lepšího, než má v misce. Nejlepší v této situaci je přestat Vašeho psa krmit od stolu a omezit pamlsky.

Pokud jste se dříve Vašemu psovi snažili nabízet různá krmiva, abyste zjistili, co mu nejvíce vyhovuje, možná nyní čeká na něco lepšího. Pokud otevíráte několik konzerv krmiva a snažíte se ho nalákat, aby při každém krmení něco snědl, vycvičil si Vás.

Nejúčinnější způsob, jak jeho chování napravit, je pomoci mu pochopit, že nemá na výběr. Dejte svému psovi krmení do misky a počkejte půl hodiny. Pokud ho nesní, misku odneste. Když je čas na další krmení, přineste misku znovu a po půl hodině ji opět odneste. Po pár dnech Váš pes možná začne loudit pamlsky. Držte se své strategie a nevzdávejte se! Váš pes nehladoví. Pokud má hlad, nají se. Možná budete muset snést trochu kritiky, ale tato technika je velmi účinná, pokud chcete vybíravé chování svého psa zastavit.

Pokud přecházíte na jiné krmivo, dělejte to postupně. Začněte přidávat trochu nového krmiva do starého, postupně zvyšujte dávku nového krmiva a ubírejte starého krmiva. Takto si Váš pes lépe zvykne na nové krmivo a nebude držet hladovku. Pokud přecházíte z vlhkého krmiva na suché, zkuste suché krmivo smíchat s trochou teplé vody. Nenechávejte mokré krmivo v misce příliš dlouho, zejména v teplém počasí, protože by se mohlo zkazit.

Pokud Váš pes začne být náhle vybíravý, přestože se předtím takto nechoval, důvodem mohou být zdravotní problémy. Všímejte si, zda nezvrací, nemá průjem, není letargický nebo nehubne. Pokud si myslíte, že má Váš pes problém, neváhejte ho vzít k veterináři.

[ ↑ skip to content ↑ ]