[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Užijte si
společné chvíle
s Vaším psem

Nový vzhled
Nejlepší chuť
všech dob*

Zabalte hračky a doplňky a vyrazte na cestu! Zde je návod k získání nezapomenutelných zážitků se psem...

Jak porozumět
Vašemu malému psovi

Malá plemena jsou jiná než plemena ostatních psů. Jejich osobnost není o nic menší než u velkých psů, ovšem díky menšímu vzrůstu vidí svět v úplně jiném světle... S naším praktickým průvodcem zjistíte, jak tuto perspektivu sdílet.

Průvodce pro majitele psa

Výběr správných hraček
pro Vašeho psa

Hraní je pro Vašeho psa důležitou příležitostí k malému cvičení, mentální stimulaci a vytvoření vazby s Vámi.

Každá hračka, kterou svému psovi dáte, musí mít vhodný tvar, velikost a kvalitu:

Příliš malé hračky by Váš pes mohl spolknout, což představuje nebezpečí udušení

Provázky, stužky nebo gumičky mohou být pro Vašeho psa zajímavé, ale nejsou vhodnými hračkami

Je třeba vyhnout se typům hraček s výstupky, které by Váš pes mohl odkousnout
(např. plastové oči na vycpaném zvířeti)

Pro všechny hračky platí, že jakmile se začnou rozpadat, je třeba je vyměnit

Chcete získat co nejvíce z hraček pro psy? Nedávejte je psovi všechny najednou. Vyberte pro psa jen několik hraček a po pár týdnech je vyměňte. Díky tomu budou hračky pro psa stále nové a zajímavé.

Styl a doplňky
pro Vašeho psa

Oblečky a další doplňky pro psy jsou stále oblíbenější. Každý malý pes může být oblečen podle posledních módních trendů.

Oblečení

Pokud se rozhodnete svého psa obléknout, zvolte funkční oblečení, například takové, které udrží Vašeho pejska v teple. Samozřejmě byste se měli vyhnout jakýmkoli oblečkům, které mohou být nebezpečné pro zdraví Vašeho psa.

Doplňky

Módní doplňky pro malé psy mohou být různé od čelenek přes zdobné obojky až po ponožky. Všechny mohou vypada úžasně, ale musíte zajistit, aby Váš pes jejich části nekousal nebo nespolkl, protože by se mohl zranit.

Přepravky

K dispozici jsou přepravky všech tvarů, velikostí a barev, z nichž většina má větrací okénka pro zajištění viditelnosti a přístupu vzduchu. Přepravka musí být dost velká na to, aby se v ní Vaše zvíře cítilo pohodlně, ale zase ne příliš, protože při chůzi sebou v ní bude házet.

Jízda autem
s Vaším psem

Ať již se jedná o krátkou vyjížďku nebo dlouhý výlet, Váš pes malého plemene může být dokonalým společníkem. Cestování autem věnujte zvláštní pozornost, Vaše společná cesta by se pak pro oba mohla stát jedním z nejlepších společných zážitků.

Pomozte Vašemu psovi zvyknout si pomocí několika krátkých vyjížděk po městě, než zkusíte vyrazit na dlouhou cestu. Nejlepším řešením pro cesty na velkou vzdálenost by mohla být dobře větraná přepravka ukotvená pomocí gumových lan nebo bezpečnostního pásu.

Pozor na rizika, která pro Vašeho psa malého nebo trpasličího plemene představuje rozpálené auto. Na jaře či v létě se vůz může rychle proměnit ve výheň.

  • Za horkého počasí svého psa nikdy nenechávejte samotného v autě - ani na minutu. Interiér se rychle přehřívá a představuje vážné nebezpečí.
  • Překotné lapání po dechu a vytrvalé olizování mohou být varovné známky toho, že musíte zastavit na stinném místě a dát zvířeti napít.

Nezapomeňte se bavit a pokud budete pryč dlouho, vezměte s sebou také krmivo a psí misku!

[ ↑ skip to content ↑ ]