[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Péče
o Vašeho
malého psa

Nový vzhled
Nejlepší chuť
všech dob*

Pomozte udržet zdraví a spokojenost Vašeho psa s našimi jednoduchými tipy, jak sledovat hmotnost a pečovat o zevnějšek, a zjistěte, jak se připravit na návštěvu veterináře a bojovat proti alergiím a dalším sezónním škůdcům.

Čtyři kroky ke
zdraví Vašeho psa

Regulace hmotnosti je nezbytná pro dlouhý, zdravý život, neboť i malá nadváha může být pro psy malých plemen problémem.
Dodržte tyto čtyři kroky pro podporu zdraví a pohody Vašeho psa.

Upozornění týkající se štěňat malých nebo trpasličích plemen

Redukce hmotnosti není pro štěňata nikdy bezpečným řešením, pokud ji nedoporučí Váš veterinář. Máte-li obavy, že Vaše štěně má problém s hmotností, navštivte svého veterináře. Nepodávejte bez konzultace krmivo pro regulaci hmotnosti.

Stříhání a koupání Vašeho psa malého plemene

Pokud budete stříhat psa sami, můžete ušetřit. Kromě toho může být koupání a kartáčování psa pro oba zábavnou činností, pokud budete postupovat podle našeho jednoduchého doporučení.

Zjistit více

Jak se nejlépe připravit
na návštěvu u veterináře

Pravidelné prohlídky u veterináře pomohou lepšímu seznámení Vašeho psa s lékařem. Vzhledem k tomu, že je u veterináře pro Vašeho psa mnoho nových a neznámých věcí, pachů, lidí a zvířat, dodržujte naše jednoduché tipy, jak psovi i Vám tyto návštěvy usnadnit.

Zjistit více

Alergie a další tíživé
sezónní problémy

Stejný pyl a domácí prach, který způsobuje alergické reakce u lidí, často způsobuje alergickou dermatitidu (zánět kůže) i u psů malých plemen. Následkem pak je, že se Váš pes líže, škrábe nebo může i línat, ale především se cítí nepohodlně.

Vlasovec psí („srdeční červ“)

Onemocnění přenášejí komáři. Váš veterinář může předepsat léky na prevenci dirofilariózy a doporučit vhodné testy a preventivní plán pro Vašeho psa. Pokud máte podezření, že Váš pes má dirofilariózu, ihned se poraďte se svým veterinářem.

Blechy

K dispozici je mnoho nových, vysoce účinných lokálních nebo perorálních produktů na ochranu proti blechám. Časté luxování odstraní bleší vajíčka z koberce (prachový pytel ihned zlikvidujte). Doporučujeme také prát pelíšek Vašeho psa.

Klíšťata

Klíšťata jsou malí nepříjemní parazité, kteří šíří infekční nemoci, jako je například ehrlichióza a lymská borelióza. Každý majitel malého plemene by měl pečlivě sledovat kůži svého psa. Klíšťata odstraňte co nejdříve po nalezení, přičemž vždy používejte rukavice.

[ ↑ skip to content ↑ ]