[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Jaká strava je pro domácí mazlíčky nejlepší?

Správná strava domácích mazlíčků se zcela liší od lidského jídelníčku, ačkoli spousta majitelů koček a psů si to nejspíš zcela neuvědomuje. Faktem je, že co je dobré pro lidi, nemusí být vždy vhodné pro jejich čtyřnohé společníky. Stejně jako my lidé potřebujeme určitá jídla pro správnou výživu, totéž platí i u psů a koček. Hlavní je vždy mít na paměti, že výživa domácích mazlíčků není a nikdy nebude stejná jako u lidí.

Základním cílem u stravy psů a koček je zajistit jim přísun živin, které potřebují pro optimální zdraví. Výživa musí být vyvážená, aby zvířata dostávala správná množství látek a zamezilo se tak nejrůznějším onemocněním souvisejícím se stravou.

Proto je nutné mazlíčkům zajistit krmiva připravená speciálně pro masožravá zvířata. Pokud si srovnáte rozdíly mezi lidskými zuby a chrupem psů a koček, ihned uvidíte, že jejich zuby jsou tvarem předurčeny ke konzumaci masa. Jsou ostré a špičaté, aby mohly maso trhat.

Základní rozdíly

Trávicí soustava masožravců je speciálně uzpůsobena, aby mohla zpracovávat syrové maso. V těle psů a koček naopak zcela chybí enzymy schopné trávit ovoce a zeleninu a s největší pravděpodobností naši mazlíčci nedokážou strávit ani zpracované obiloviny.

Proto je nezbytně nutné znát všechny složky, které se do krmiv pro zvířata přidávají. Musíte se ujistit, že Vámi vybrané krmivo dodává Vašemu mazlíčkovi veškeré živiny, které potřebuje pro zachování optimálního zdraví. Hill's nabízí vědecky vyvinutá krmiva pro kočky a psy, která byla připravena speciálně pro ně a poskytují jim vše, co ze stravy potřebují přijímat.

[ ↑ skip to content ↑ ]