[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Červenec Novinky

aktualizováno
aktualizováno 15/07/2015
Obtěžuje Vašeho mazlíčka nadbytek tukových polštářů? Jak to poznáte? Baculatí mazlíčci vykazují určité příznaky. Zjistěte, jak je rozpoznat…
aktualizováno 10/07/2015
Využijte akce 1+1 na výrobky Perfect Weight a pomozte Vašemu mazlíčkovi vrátit se zpět do formy.
aktualizováno 27.7.2009 16:53:00
Lidé si v poslední době začali mnohem více uvědomovat nutriční potřeby svých koček. Kdysi panovalo populární přesvědčení, že jsou všechna krmiva pro kočky stejná, jen mají jiné označení, a vlastně nezáleží na tom, po kterém sáhnete.
aktualizováno
Čokoláda je pro lidi, ne pro psy. Mnozí majitelé psů si to neuvědomují, ale čokoláda je pro jejich mazlíčky v zásadě jedovatá.
aktualizováno 27.7.2009 17:03:00
Obezita má v dnešním světě u lidí charakter pandemie a stejných rozměrů začíná postupně nabývat i u domácích mazlíčků. Mnoho lidí má ve svém srdci, domově a životě pro své čtyřnohé společníky vyhrazené speciální místo. Spousta jich vnímá své domácí mazlíčky jako členy rodiny. Samo o sobě to sice není nic špatného, ale z pohledu zvířete se to může obrátit v katastrofu. Klíčem ke zdravému a dlouhodobému vztahu je disciplína a trocha přísnosti v otázce stravy.
aktualizováno 27.7.2009 16:44:00
Pro většinu lidí není pes jen obyčejným domácím mazlíčkem, ale tvoří součást rodiny. Pro své psy chceme jen to nejlepší, aby mohli vést dlouhý, zdravý a šťastný život. Pokud se jedná o stravu, chceme jim poskytnout nejlepší dostupnou psí výživu.
aktualizováno 27.7.2009 16:31:00
S rostoucím věkem se naše nutriční potřeby mění a stejný proces funguje i u našich starších psích kamarádů. Mnoho lidí má dnes doma mazlíčky v požehnaném zvířecím věku, a tak pro nás s postupným stárnutím našeho psa toto téma začíná být aktuální.
aktualizováno 27.7.2009 16:14:00
Jakmile dostanete kočku nebo kotě, nebo o jejich pořízení uvažujete, je zcela nezbytné, abyste si nejprve zjistili co nejvíce informací. Znalosti jsou velmi důležité a v tomto případě Vám pomohou pečovat o zdraví Vaší kočky.
aktualizováno
Mezi lidmi panuje mylný názor, že by se kočkám mělo jako odměna pravidelně dávat mléko. Skutečnost je ale taková, že většina koček nesnáší laktózu, takže kravské mléko jim naopak může způsobit významné zdravotní potíže. Mléko není součástí nezbytné výživy koček a spousta jich trpí žaludeční nevolností nebo jinými souvisejícími problémy, protože si jejich majitelé mysleli, že jim dávají oblíbenou dobrotu.
aktualizováno
Spousta lidí si myslí, že chování jejich psa závisí výhradně na jeho plemeni, prostředí a výcviku (případně jeho nedostatku). Ovšem není to tak úplně pravda. Ano, některá plemena psů se vyznačují určitými specifickými charakteristikami chování, jako je prudká povaha nebo obranářský instinkt. Také je pravda, že výchova a výcvik Vašeho štěněte má obrovský vliv na jeho chování a osobnost v dospělosti.
aktualizováno
U lidí je správná strava velmi důležitá. Pokud s ohledem na svůj metabolismus, úroveň aktivity, věk a životní styl špatně jíte, můžete se dočkat zdravotních problémů. Totéž platí i pro Vašeho domácího mazlíčka. Pokud totiž svou kočku nebo psa krmíte nevhodnou stravou, může na to doplatit zdravotními následky. Vyvážená a velmi kvalitní strava je pro optimální zdraví Vašeho chlupatého společníka ve všech fázích života nesmírně důležitá.
[ ↑ skip to content ↑ ]