[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Nezapomínejte na cvičení

Každý pes bude mít různý stupeň mobility a někteří budou reagovat na krmivo j/d™ rychleji než ostatní. Ale jen proto, že má Váš pes ztuhlé klouby, obvykle není důvod přestat s ním cvičit. Ve skutečnosti je nenáročné cvičení pro Vašeho psa velmi dobré, protože nejenže zachová pohyblivost jeho kloubů, ale také zajistí, že si zachová zdravou hmotnost.Udržujte svého psa ve špičkové kondici

Pokud Váš pes trpí obezitou, více tím zatěžuje své klouby. V takovém případě Váš veterinář může doporučit krmivo Hill Prescription Diet j/d Canine Reduced Calorie, které pomůže Vašemu psovi dosáhnout optimální váhu, a současně bude zlepšovat jeho mobilitu.

Zachovejte si kontrolu nad cvičením

Když svému psovi dopřejete volný výběh, pravděpodobně bude vesele běhat, dokud jeho klouby nezačnou protestovat. Později však může krutě zaplatit bolestí a kulháním. Pokud ho necháte trochu vyběhat a poté ho na chvíli vezmete zpět na vodítko a pomalu se s ním projdete, zachováte si kontrolu nad cvičením a poskytnete psovi dostatek pohybu na spálení kalorií a zároveň zachováte mobilitu jeho kloubů bez poškození.

Pokud máte obavy, že má Váš pes více pohybu, než je pro něj dobré, pamatujte si, že Váš veterinář Vám vždy rád poradí, jak udržet psa v dobré kondici.

Co dělat a nedělat při cvičení psa

Vyzkoušejte akvaterapii

Zjistěte si, zda se ve Vašem okolí nenachází nějaký akvaterapeutický bazén pro psy! Je to skvělý způsob posilování svalů Vašeho psa, nenásilné cvičení bez přílišného zatěžování kloubů. Je to také nesmírně příjemný způsob, jak posílit vzájemné pouto mezi Vámi a Vaším mazlíčkem.
Většina psů miluje vodu, a dokonce i ti, kteří ji rádi nemají, si jistě budou užívat plavání v záchranné vestě ve vyhřívaném bazénu a navíc ve Vaší společnosti!

Vyhýbejte se aktivitám spojeným se silnými nárazy

Pokud Váš pes trpí ztuhlostí kloubů, měli byste se snažit co nejvíce omezit činnosti, které představují zátěž na jeho klouby. Možná Vašeho psa baví chytat tenisový míček ve vzduchu, ale těžký dopad zpět na zem zhorší stav jeho bolestivých kloubů.
Podobně byste se raději měli vyhýbat příliš rychlým rozběhům při aportování v parku. A jakýkoliv „zábavný kousek“, při kterém pes balancuje na zadních nohách, je skutečně špatný nápad!

[ ↑ skip to content ↑ ]