[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Nezapomínejte na cvičení

Každá kočka má jinou úroveň pohyblivosti a některé budou na podávání krmiva j/d™ reagovat rychleji než druhé. Každopádně to, že má Vaše kočka potíže s klouby neznamená, že si s ní musíte přestat hrát a podporovat ji v pohybu. Naopak, mírné cvičení je pro zdraví Vaší kočky nesmírně prospěšné, pomáhá udržovat pohyblivost kloubů a také zdravou hmotnost a kondici.

Cvičte – ale nepřehánějte to

Díky lehkému cvičení Vaší kočce dopřejete zdravý pohyb, pomáháte jí udržet se v kondici po mentální i fyzické stránce a zároveň tak posiluje svalstvo aniž by příliš zatěžovala klouby. Společné cvičení rovněž pomáhá upevnit vzájemné pouto mezi Vámi a Vaší kočkou a samozřejmě si u toho užijete také spoustu zábavy.

Síla dotyku

Pro kočku s bolavými klouby snad není nic příjemnějšího, než jemná uvolňující masáž. Dejte si na zem velký polštář, vezměte si kočku do klína a zkuste strávit chvíli při sledování televize jemným masírováním jejích bolavých kloubů. Pokud snad pochybujete o účinnosti této techniky, jen poslouchejte to předení!

Pohodlný pelíšek

Pohodlí je důležité pro každé stvoření, člověka nevyjímaje! A pro kočku s bolavými klouby to platí dvojnásob.

ZJISTIT VÍCE

Podejte pomocnou ruku

Občasnou pomoc ocení každý, koho trápí bolavé klouby, a tak i Vaše kočka bude jistě ráda, pokud jí pomůžete do pelíšku či z pelíšku, nebo ji poponesete ze schodů či do schodů.

ZJISTIT VÍCE
[ ↑ skip to content ↑ ]