[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Vaše štěně se stává dospělým

Vaše štěně se stává dospělýmDog and Food

 Po roce života je Vaše štěně již dospělé. Může se chovat stále jako rozpustilé štěně, ale jeho potřeby se budou měnit. Nyní již úplně vyrostlo a bude potřebovat krmivo pro dospělé psy, abyste mu zajistili všechny živiny, vitaminy a minerály.

Dospělí psi nepotřebují tolik energie jako štěňata, takže pokud budete dál krmit Vašeho psa krmivem pro štěňata, může se stát obézním. Váš veterinář vám rád poradí jak psa krmit a doporučí Vám vhodné krmivo. Nejlepší je změnit krmivo postupně v průběhu 5-7 dní. Takto si pes lépe zvykne na změnu chuti a konzistence.

Jestliže nebudete chtít zařadit Vašeho psa do chovu, můžete se rozhodnout pro kastraci. Váš veterinář si s Vámi o tom rád popovídá, sdělí Vám výhody kastrace pro psa a poví Vám o průběhu zákroku a pooperační péči.

 

Přibližně okolo 14 měsíců věku Vám veterinář doporučí další přeočkování, aby se udržela imunita proti nemocem. Je to správný čas ujistit se, že je pes chráněn proti parazitům a zopakovat ošetření proti blechám a odčervení.

 

Nyní je pes větší a osvalenější, takže pravidelný výcvik je důležitý, abychom jej udržovali fit a zdravého. Cvičení udržuje psa v dobré kondici, aktivní, zdravé a šťastné.

[ ↑ skip to content ↑ ]