[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Očkování štěněte proti onemocněním

Zdravotní problémy, proti kterým je nezbytné očkování Puppy Vaccinations - Hill's Pet

Očkování Vašeho štěněte pomůže chránit jej proti široké skupině vážných nemocí. Následující nemoci mohou znít hrozivě, ale jestliže víte, že je štěně správně naočkováno, nikdy nebudete mít důvod se o něj bát.

 

Psinka

Symptomy zahrnují kašel, průjem, vysoké teploty, zvracení, výtok z očí a nosu. Někdy může kůže na nosu a polštářcích tlapek ztvrdnout a při chůzi psi klapou. V těžkých případech se mohou objevit záchvaty, svalové křeče nebo paralýza. Nemoc může být smrtelná.

Psí parvoviróza

Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění charakteristické krvavými průjmy. Další příznaky zahrnují průjem, nedostatek energie, deprese a vysoké teploty. Štěňata pod 6 měsíců jsou velmi na parvovirózu náchylná, následky onemocnění mohou být fatální.

 

Hepatitida psů

Příznaky zahrnují kašel, bolest břicha, záchvaty, zvracení a průjem. Oči mohou „zmodrat“ (je to způsobeno zákalem rohovky). Štěňata mladší 12 měsíců jsou nejnáchylnější k tomuto vážnému a potenciálně život ohrožujícímu jaternímu onemocnění.

 

Leptospiróza

Jedná se o bakteriální onemocnění, které se může přenášet kontaktem s močí infikovaných zvířat. Jedna forma přenášena močí nemocných psů a další známá jako Aeolova žloutenka je přenášena močí potkanů. Příznaky zahrnují deprese, zvýšenou teplotu, žíznivost, letargii, častější močení, bolesti břicha, zvracení, krvavý průjem a žloutenku. Že má štěně žloutenku, poznáte na jeho kůži, kterou má nažloutlou stejně tak bělma a spodní strany pysků. V těžkých případech pes nemoci podlehne v průběhu několika hodin. Tato forma leptospirózy může být přenosná i na člověka.

 

Infekční tracheobronchitida

Infekční tracheobronchitida je vysoce nakažlivé onemocnění známé také jako „psincový kašel“. Projevem je suchý dráždivý kašel, který může být bolestivý a může znít, jako když se pes dusí.

[ ↑ skip to content ↑ ]