[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Výcvik a chování štěněte

Získejte cenné informace o základním výcviku štěňat

Tipy, jak naučit štěně čistotnosti a vyhnout se nehodám doma

Naučit štěně, aby chodilo vykonávat potřebu ven, je jedna z prvních věcí, kterou musíte udělat v rámci jeho seznamování s novým prostředím. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Vyzkoušejte těchto sedm rad, které pomohou vám i vašemu pejskovi k úspěchu.

Dozvědět se více

Výcvik v raném věku

Každý by chtěl mít dobře vychované, šťastné a společenské štěně. Zde však platí, že bude takové, jaké si jej vychováte. Proto je důležité začít s výcvikem co nejdříve. Ve skutečnosti výcvik štěněte nejspíš začal už předtím, než jste si jej přinesli domů. Mohlo se již naučit základní poslušnosti a vykonávat potřebu na určeném místě.

Dozvědět se více

Základní pravidla krmení

Jak štěně roste, tak se bude prosazovat. Štěňata často vyžadují krmení mimo běžnou dobu. Ale děláte chybu, pokud mu krmení poskytnete.

Dozvědět se více

Zvykání na obojek a vodítko

Ačkoliv nemůžete vzít štěně prvních několik týdnů ven na procházku (období před vakcinací, byste štěně měli nosit, abyste zamezili riziku infekce), můžete jej zvykat na obojek, jakmile se usadí v novém domově. Jaký typ obojku? První obojek Vašeho štěňátko by měl mít zapínání na přezku a rozhodně ne řetěz ani škrtící obojek. Když jej dáte štěněti, měli byste být schopni dát mezi krk štěněte a obojek dva prsty. Kdy jej nasadit. Vyberte chvilku, kdy se děje okolo něj něco příjemného, jako je krmení, nebo když si s ním hrajete, nebo jej berete ven.

Dozvědět se více

Výcvik chování Vašeho štěněte

Nové štěně nepřijde s dobrým vychováním, ačkoli je nepochybně přítulné a rozkošné. Chovatel jej může seznámit se základní toaletní průpravou, ale způsob jeho vychovávání je zcela na vás.

Dozvědět se více

Vůdce smečky – Vy nebo Vaše štěně?

Psi jsou smečková zvířata a potřebují mít vůdce. V tomto případě jste vůdcem Vy. Nastavení určitých pravidel brzy pomůže štěněti cítit se bezpečně a pomůže vytvoření pouta mezi Vámi.

Dozvědět se více

Škola hrou

Hra s Vaším štěňátkem je zábavná a vzrušující pro Vás i pro něj a zároveň je to velice důležité pro jeho časnou výchovu. Hraní her Vám pomůže rychleji si vytvořit trvalé a pevné pouto a zároveň prospívá zdravotnímu stavu štěněte.

Dozvědět se více

Jak vymýtit agresivní chování

Mnoho lidí si myslí, že psi koušou „protože to je to, co dělají“. Ale psi se nestanou agresivními bez dobrého důvodu a mnoho psů vyjadřuje agresivitu, protože se nachází ve stresující situaci.

Dozvědět se více

Psychologie štěněte

Zřejmě nejdůležitější věcí, kterou můžete pro svého psa udělat je pochopit psychologii Vašeho nového společníka. Porozumění psí psychologii Vám pomůže žít se psem šťastně a harmonicky. Neočekáváme, že se stanete expertem na psí psychiku, není to zapotřebí.

Dozvědět se více

Proč Vaše štěně štěká?

Štěkání je úplně přirozený aspekt psího chování a musíte očekávat, že Vaše štěně vyroste v psa, který bude štěkat. Je nerealistické myslet si, že můžete cvičit Vašeho psa, aby přestal štěkat, ale Vy, Vaše rodina a sousedi budou šťastnější, když štěkání dostanete pod kontrolu.

Dozvědět se více

Výuka základních povelů pomocí clickeru

Vaše štěně Vám bude rádo dělat radost, těšit se na Vaši pochvalu a bude se snažit jí dosáhnout! Štěně se rádo učí, takže naučit ho chovat se správně bude výborná zábava. A až se naučí některé základní povely, komunikace s Vaším štěnětem bude mnohem jednodušší a zároveň muže Vám pomoci vybudovat si vzájemné přátelství. Na příklad, měli byste se ujistit, že Vaše štěně vždy přijde, když jej zavoláte, že umí chodit u nohy a že se umí chovat i venku.

Dozvědět se více

Péče o štěně v období hárání

Pokud jste své štěně-fenku nenechali vykastrovat, bude poprvé hárat přibližně v 5–8 měsících věku. Pokud nechcete mít v budoucnu štěňata, nepřináší hárání žádný užitek, takže spousta majitelů nechává své štěně ještě před prvním háráním vykastrovat.

Dozvědět se více

Zvládání štěněte-samce, když je v blízkosti hárající fenka

Přibližně v 6 měsících věku se bude Vaše štěně měnit v dospívajícího psa. To s sebou může nést změny ve tvaru těla, protože se zpomaluje růst a tělo začíná nabírat na síle. Hubená štěňata s dlouhýma nohama získají v následujících šesti měsících elegantnější proporce dospělého psa.

Dozvědět se více

Zvládání dospívajících štěňat nemusí být jednoduché

Jestliže si myslíte, že hrozné období dospívání u lidí je odlišné od toho psího, jste vedle. Štěňata dosahují adolescence okolo šestého měsíce a často se stávají tvrdohlavými a testují hranice a prosazují svou samostatnost. Štěně bude v tomto období vyžadovat Vaše vedení a můžete zaznamenat, že Vás bude hůře poslouchat. Toto vše je spojeno s hormonálním nárůstem, který s sebou nese rostoucí sexuální vyspívání. JESTLIŽE CHCETE NECHAT ŠTĚNĚ VYKASTROVAT, NYNÍ JE PRO TENTO KROK SPRÁVNÁ DOBA!!!!

Dozvědět se více

Pomáháme štěněti se socializací

Socializace. Toto slovo vypadá a zní důležitě.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]