[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Praktické tipy

Praktické tipy k běžným problémům štěňat

Sezónní tipy

V průběhu týdnů a měsíců prvního roku života se štěně setkává s obrovským množstvím různých zkušeností. Většina z nich bude veselých a příjemných, ale ne všechny. Takže vám pomůže připravit se několik dní dopředu a dávat si pozor na pár nástrah, protože některé by mohly být pro Vašeho miláčka ne zrovna hezkou zkušeností. Vánoce nejsou pro štěně příliš šťastným obdobím. Bohužel, Vánoce mohou být špatný čas na přinesení nového štěňátka domů a do života.

Dozvědět se více

Psi a bouřky

Strach z bouřek je běžnou psí fobií. Obvykle jej doprovází schovávání, kňučení, štěkání, škrábání či dokonce močení. Nikdo vlastně pořádně neví, proč se psi bouřek bojí. Zdá se také, že u některých plemen je tento strach běžnější než u jiných.

Dozvědět se více

Když necháte štěně samotné doma

Nechat štěně samotné doma je špatná volba. Štěně byste nikdy neměli nechávat samotné doma po nějakou delší dobu. Podle RSPCA, tedy Královské organizace na ochranu zvířat, se více než milion psů, kteří jsou necháváni samotní, stává hlučnými, propadají úzkosti a záchvatům ničení.

Dozvědět se více

Cestování se štěnětem

Je mnoho možností, kam si můžete s Vaším štěnětem o dovolené vyrazit. Většina cestovních kanceláří Vám nabídne katalogy s výčtem rekreačních center, kde Vás uvítají i s Vaším psím miláčkem.

Dozvědět se více

Identifikace Vašeho štěněte

Jak již bylo zmíněno, existuje zákon týkající se označování psů. Na obojku by měla být připnuta identifikační známka přidělená městským úřadem. Můžete na obojek připnout také známku s Vaším jménem, adresou a telefonem; pomůže Vám opět se shledat se štěnětem, pokud se ztratí. Více informací najdete v článku o aplikaci mikročipu.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]