[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Péče o štěně

Čekají Vás první krůčky s novým štěnětem? Tak to jste na správném místě. Najdete zde rady k výcviku, praktické tipy, zdravotní doporučení a informace o výživě, abyste svému štěněti poskytli co nejlepší start do života.

Ke štěňatům návod nedostanete

Nové štěňátko v domě je zábavná a vzrušující záležitost, ale stejně jakou nové dítě, nepřijde s návodem pro obsluhu. Proto jsme dali dohromady několik základních věcí, které Vám pomohou v prvních dnech a týdnech. Přemístění štěněte od rodiny k Vám domů, bude pro něj nová vzrušující zkušenost, ale rovněž to může být trochu zdrcující.

Dozvědět se více

Výcvik a chování štěněte

Každý by chtěl mít dobře vychované, šťastné a společenské štěně. Zde však platí, že bude takové, jaké si jej vychováte. Proto je důležité začít s výcvikem co nejdříve. Ve skutečnosti výcvik štěněte nejspíš začal už předtím, než jste si jej přinesli domů. Mohlo se již naučit základní poslušnosti a vykonávat potřebu na určeném místě.

Dozvědět se více

Praktické tipy

V průběhu týdnů a měsíců prvního roku života štěněte se setkává s obrovským množstvím různých zkušeností, většinou jsou šťastné a příjemné, ale ne všechny. Takže Vám pomůže připravit se několik dní dopředu a dávat si pozor na několik nástrah a některé by mohly být pro vašeho miláčka ne zrovna hezkou zkušeností. Vánoce nejsou pro štěně, tak šťastné období. Bohužel, vánoce mohou být špatný čas na přinesení nového štěňátka domů a do života.

Dozvědět se více

Zdraví a kondice

Ať máte psa jakéhokoli plemene, všechna štěňata se vyvíjejí stejně. Prochází stejnými etapami vývoje od psího dětství po dospělost. Kromě toho, že jsou informace o těchto životních etapách pro Vás zajímavé, měli byste také vědět, čeho je Vaše štěně v určitých fázích svého života schopné.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]