[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdravotní prohlídka v 6 měsících

Čas na veterinární prohlídku

V šesti měsících, je vhodné absolvovat s Vaším štěnětem veterinární vyšetření, při kterém absolvuje zevrubnou zdravotní prohlídku. Veterinář se ujistí, že štěně správně roste, zkontroluje jeho váhu a zhodnotí jeho celkový zdravotní stav.

Klidné štěně.

Před tím než se vydáte k veterináři, nasaďte štěněti pevný obojek a vodítko. Pokud pojedete autem, ujistěte se, že je štěně bezpečně připoutáno. Než vyrazíte, štěňátko vyvenčete a pro jistotu si s sebou vezměte lopatku na výkaly a sáček.

Hlazení, společné hry a výcvik, na které je štěně zvyklé a zároveň odměňování pamlsky jej naučí, jak se má chovat v ordinaci. Toto jej uklidní a pomůže mu uvědomit si, že návštěva veterináře může mít pro něj i kladné stránky.

Co očekávat

Váš veterinář zváží Vaše štěňátko, aby se ujistil, že roste správnou rychlostí a poradí Vám, pokud je nutné udělat nějaké změny v jeho krmné dávce. V průběhu prohlídky veterinář pozorně prohlédne štěněti oči, uši, tlapky a zuby. V tomto věku by se měly prořezávat trvalé zuby. Jeho mléčné zoubky postupně vypadávají, aby udělaly prostor trvalému chrupu, ale pokud se tomu tak neděje, veterinář Vám sdělí, co by se s tím mělo dělat. Veterinární lékař s Vámi projde jak a čím odčervovat a odblešovat a jak často, zároveň Vám, pokud je to nezbytné, doporučí případnou další léčbu.

Čím krmit?

Veterinář se bude zajímat, jaké krmivo psovi podáváte a poradí Vám případné změny krmiva nebo krmné dávky.

Může Vám doporučit přechod na velmi kvalitní stravu, jako je kastrace. Tato jednoduchá procedura je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro dlouhodobé zdraví svého štěněte udělat. Máte-li pejska, dojde k omezení veškerých jeho teritoriálních návyků a nebude mít chuť potulovat se a prát se s jinými psy. U fenky pomáhá kastrace snižovat riziko infekcí dělohy a nádorů na mléčných žlázách.

Aplikace mikročipu

Další věc, pro kterou se můžete rozhodnout je zavedení mikročipu. Tahle drobné neviditelné zařízení, které se snadno zavádí a dá Vám jistotu, že pokud se štěně ztratí, snadněji se s ním setkáte.

Pojištění mazlíčků

Pokud jste tak dosud neučinili, je vhodná chvíle zvážit pojištění svého mazlíčka. Můžete tím získat pocit jistoty pro případ jakýchkoli zdravotních problémů štěněte v budoucnosti. Jen se před uzavřením pojistky ujistěte, že jste se rozhodli pro správný typ pojištění, a nezapomeňte si přečíst i části textu psané malými písmenky.

[ ↑ skip to content ↑ ]