[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Proč psi žerou trávu?

Váš pes je potomek vlka, ušlechtilého lovce a zapřisáhlého masožravce. Krmíte jej krmivem nejvyšší kvality, tak proč pořád chce žrát trávu? Nikdo si sice není úplně jist, proč psi žerou trávu, avšak odborníci na zvířecí instinkty jsou přesvědčeni, že je to zkrátka běžné psí chování a rozhodně není třeba se znepokojovat.

Pastva

U psů existují dva hlavní typy žraní trávy. První je prostá pastva, kdy si Váš pes spokojeně přežvykuje trávu bez jakýchkoli vedlejších účinků. Někteří veterináři tvrdí, že si psi žraním trávy kompenzují stravovací nedostatky, avšak i psi s vyváženou stravou žerou trávu. Je možné, že jim prostě chutná. Je to pro ně jako salát. Takže i když svého psa krmíte dobře, může mít chuť na trochu zeleniny!

Instinktivní chování

Druhým typem žraní trávy je, když pes trávu sežere a potom ji vyvrhne. Předpokládá se, že se jedná o záměrné instinktivní vyvolání zvracení, když pes spolkl něco, po čem se cítí zle. Psi, kteří takto chtějí vyvolat zvracení, obvykle polykají trávu co nejrychleji, aniž by ji důkladně rozžvýkali. Dlouhé nerozžvýkané kusy trávy je pravděpodobně šimrají v krku, což vyvolá zvracení. Pokud Váš pes sežral trávu, vyzvracel se a zdá se být v pořádku, pravděpodobně si tak pomohl od toho, co jej trápilo. Pokud se dáví nevolností a nedaří se mu vyzvracet se nebo pokud dál žere trávu a zvrací, měli byste jej vzít k veterináři.

Není to nebezpečné?

Pokud Váš pes žere trávu, dávejte pozor, o jaký druh trávy se jedná. Nenechte jej pást se na něčem, co bylo ošetřeno pesticidy či hnojivy. Většina produktů péče o trávník obsahuje označení, zda jsou bezpečné pro zvířata.

[ ↑ skip to content ↑ ]