[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Když Váš pes zemře

Průměrná délka života psa je přibližně 10–12 let. Z toho vyplývá, že většina majitelů zažije bolestnou zkušenost ztráty svého psa. Ztráta zvířete není nikdy jednoduchá, ale když budete vědět, co po úmrtí Vašeho psa očekávat, budete moci být o něco klidnější.

Pokud Váš pes zemře doma, bude nutné postarat se o jeho tělo. Bude na Vás, zda se rozhodnete ponechat si kontrolu nad tělem zvířete nebo zda to necháte na profesionálech.

Zavolejte veterináře

Nejdříve byste měli zavolat Vašemu veterináři. Pokud nemá možnost postarat se o tělo psa podle Vašeho přání, měl by Vám být schopen někoho s touto možností doporučit. Pokud se ve Vašem okolí nachází hřbitov zvířat, nabízí tamní personál obvykle možnost vyzvednutí těla.

Může se stát, že bude nutné, abyste tělo převezli sami. Pokud máte pocit, že nejste schopni řídit, nezkoušejte to! Požádejte známého nebo člena rodiny, aby Vám pomohl.

Pokud přesun mrtvého těla do příslušné instituce potrvá více než několik hodin, bude třeba podniknout určité kroky. V teplém počasí se začnou ostatky rozkládat a vydávat zápach již po šesti hodinách. Čím je tepleji, tím je rozklad rychlejší. Proto pokud je to možné, snažte se tělo přechovávat na chladném místě.

Nikdy není snadné ztratit milovaného člena rodiny, ale je třeba si připomenout všechny krásné společné chvíle.


[ ↑ skip to content ↑ ]