[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Jak a kdy krmit staršího psa?

Staršího psa je důležité krmit správným množstvím krmiva ve správných intervalech, nemusí to však být zcela jednoduché – rovněž je dobré pamatovat na to, že potřeby každého psa se liší. Pokyny pro krmení na plechovce či pytli s krmivem jsou pouze výchozím bodem. Pro zdraví Vašeho psa je naprosto zásadní pravidelné sledování jeho kondice a případná úprava krmné dávky.

Pro zdraví Vašeho staršího psa doporučuje společnost Hill následující jednoduchý postup:

  • Psa važte
  • Krmte jej podle pokynů pro krmení a doporučení veterináře
  • Během prvních šesti měsíců pravidelně každé dva až tři týdny hodnoťte pomocí našeho systému fyzickou kondici psa
  • Podle potřeb upravte krmnou dávku
  • Postup opakujte

Přechod na jinou stravu

Při přechodu na stravu Hill's Science Plan Canine Mature Adult Aktivní dlouhověkost ji předkládejte postupně po dobu 7 dní. Docílíte toho smícháním původního krmiva psa s novým krmivem a postupným měněním poměru krmiv, až přejdete pouze na krmivo Science Plan. Pes si bude moci zcela vychutnat krmivo Science Plan Canine Mature Adult Aktivní dlouhověkost spolu se všemi jeho přínosy a skvělými nutričními vlastnostmi.

Vy a Váš veterinář

Váš veterinář je nejlepším zdrojem informací o zdraví a celkovém stavu Vašeho staršího psa. Pravidelně konzultujte s veterinářem váhu psa, protože dosažení a udržování ideální váhy zvířete přispívá nejen ke snížení určitých zdravotních problémů, ale může také přispět k energičtějšímu, delšímu a zdravějšímu životu Vašeho psa.

Zeptejte se svého veterináře, která z těchto tří krmných metod je pro Vašeho staršího psa nejvhodnější:

Kdykoliv chce: Pes má krmivo neustále přístupné.
Krmení po určitou dobu: Krmivo je pro psa přístupné pouze omezenou dobu.
Krmení porcemi: V pravidelných intervalech je psovi denně předloženo odměřené množství krmiva.

Voda

Váš pes musí mít neustále přístup k čisté vodě. Nedostatek pitné vody po delší dobu může vést k narušení zdraví Vašeho psa.

Pamlsky a pochoutky

I když je lákavé dávat psovi zbytky od stolu, není taková strava vhodně nutričně vyvážená. S pamlsky tedy opatrně, velké množství může způsobit nárůst váhy a nutriční nevyváženost.

[ ↑ skip to content ↑ ]