[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Život s jinými domácími mazlíčky a lidmi

Rčení „jste to, co jíte“ platí i pro psy. Přečtěte si, co se skrývá za dokonale vyváženou stravou a proč je tak důležitá pro udržení Vašeho psa ve špičkové kondici.

Psí smysly

Psi mají, stejně jako člověk, pět smyslů – sluch, zrak, čich, chuť a hmat, resp. citlivost těla. Každý ze smyslů je u psa jinak vyvinutý, nicméně všechny jsou pro jeho život nepostradatelné.

Dozvědět se více

Pes, nové dítě a jejich vzájemné soužití

Po správné přípravě by nemělo soužití psa a nového dítěte představovat žádný problém. Samozřejmě narození dítěte je vždy velmi vzrušujícím zážitkem, ale někdy se může stát, že s Vámi Váš pes nadšení sdílet nebude.

Dozvědět se více

Interakce psů

Klíčem k interakci Vašeho psa s jinými psy, neboli socializaci, je zvyk a zkušenosti. Měli byste svého psa co nejvíce vystavovat pozitivním zážitkům s co největším počtem různých lidí, míst a zvířat.

Dozvědět se více

Hrajeme si se psem

Stejně jako dobrá výživa a milovaný domov, i čas strávený hrou je pro pohodu Vašeho psa velmi důležitý. Poskytuje mu cvičení, stimulaci, zábavu a skvělou interakci. Dvojnásob to platí u psů, kteří tráví spoustu času sami doma.

Dozvědět se více

Úzkost z odloučení

Musíte-li svého psa nechávat samotného, může se u něj objevit úzkost z odloučení, obvykle způsobená přílišnou závislostí na majiteli. Může jít o důsledek příliš brzkého odstavení štěněte, opuštění psa, nebo vše může vycházet jednoduše z povahy daného jedince. Necháte psa doma samotného jen na 20 minut, abyste si skočili do obchodu, a než se vrátíte, stihne vyprázdnit na podlahu v kuchyni odpadkový koš, vyčůrat se v předsíni nebo roztrhat polštář?

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]