[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdraví a kondice

Zdraví a kondice

Běh s vaším psem: Jak začít

Cvičení je důležitou součástí fyzického a duševního zdraví vašeho psa, stejně jako u vás. A ačkoliv existuje mnoho aktivit, kterým se spolu můžete věnovat, běh se psem je vynikající způsob, jak spálit kalorie a odbourat stres pro vás oba.

Dozvědět se více

Tipy na cvičení pro psy - zpátky do formy

Podněcovat psa k pravidelnému cvičení a podávat mu kvalitní výživu, to je skvělý způsob, jak pomoci Vašemu psovi dosáhnout a udržet si ideální váhu. Také tím zajistíte, aby zůstal zdravý a fit.

Dozvědět se více

Jak Vašemu psovi zajistit krásné svátky - bez přibírání

Během svátků si radost zaslouží i naši mazlíčci - ale jelikož je všude kolem tolik svátečních pamlsků, zimní přibírání představuje závažný problém. Zde uvádíme několik tipů, jak udržet Vašeho psa během tohoto období fit a ve formě…

Dozvědět se více

Pamlsky jsou důležité

Věděli jste, že dávání pamlsků je důležitou součástí vytváření vzájemné vazby? Ale pozor – podáváním nesprávných pamlsků v nesprávnou dobu můžete přispět k nadváze nebo dokonce odměnit nežádoucí chování! Více informací o tom, jak se správně dělit o pamlsky s Vaším psem – kdy, kde a co podávat.

Dozvědět se více

Praktický rádce pro majitele psů malých plemen

Nelze pochybovat o tom, že malá a trpasličí plemena psů jsou výjimečná. Tato plemena jsou roztomilá, mazlivá a díky svému malému vzrůstu Vás mohou doprovázet téměř všude. Zároveň mohou žít delší život než větší psi. Majitelé těchto psů však musí brát v úvahu specifické potřeby svých malých mazlíčků.

Dozvědět se více

Vybírání veterináře pro Vašeho psa

Kromě Vás a Vaší rodiny je nejdůležitějším člověkem v životě Vašeho psa jeho veterinář. Právě veterinář bude zodpovědný za zdraví Vašeho psa po celý jeho život. Jak tedy vybrat veterináře, který Vašemu psovi poskytne nejlepší možnou péči? Jedním z nejlepších způsobů, jak najít veterináře, je dát na doporučení kamaráda.

Dozvědět se více

Jedeme se psem k veterináři

Může jít o pravidelnou prohlídku, očkování nebo návštěvu kvůli nemoci či poranění Vašeho psa, ale tak jako tak jednou budete muset k veterináři společně zajít. Cesta k veterináři může být pro Vašeho psa stresujícím zážitkem. Čeká jej spousta cizích věcí, pachů, zvuků, lidí a zvířat. Existuje však pár věcí, které můžete udělat, abyste Vy i Váš pes prožili návštěvu veterinární ordinace v klidu a bez stresu.

Dozvědět se více

Jak se zbavit psích blech

Jen málo věcí je pro majitele psů tak nepříjemných jako psí blechy. Jejich kousnutí jsou pro psy bolestivá a mohou dokonce přenášet nemoci. Napadení blechami je obtěžující, ale dá se zvládnout a s trochou práce se dá léčit a lze mu předejít.

Dozvědět se více

Poruchy trávení jsou jedním z nejčastějších důvodů pro návštěvu veterináře

Vánoce mohou být pro trávicí systém psů nebezpečným obdobím – na stole je kapr, bramborový salát a všude po domě spousta sladkostí a dárků. Snadno si pak nevšimnete, co se Vašemu psovi podařilo ukořistit. Máte-li podezření na poruchu trávení nebo Váš pes trpí průjmy či zvracením, vezměte jej co nejdříve k veterináři. U všech zvířat, ať již koček nebo psů, i u lidí je trávení jídla a vstřebávání živin nezbytně důležité pro celkové zdraví a kondici.

Dozvědět se více

Má Váš pes citlivý žaludek?

Někteří psi mohou mít citlivý žaludek a jsou náchylní k rozvoji zažívacích problémů. Určitá plemena, jako například německý ovčák, jsou citlivější než jiná. Existuje několik indikátorů, které mohou naznačovat, že má Váš pes citlivější trávicí systém.

Dozvědět se více

Ohňostroje bez obav

Užitečné tipy pro rušný závěr roku. 31. prosince přichází silvestrovská noc a oblohu o půlnoci rozzáří nádherné ohňostroje.

Dozvědět se více

Rizika nadměrného příjmu soli

Sůl je důležitou součástí stravy Vašeho psa a hraje stěžejní roli v jeho kondici. Sůl (tedy chlorid sodný) udržuje tělesné tekutiny a je potřebná pro správné fungování orgánů a nervového systému.

Dozvědět se více

Váš pes si zaslouží pozornost po celý rok, nejen o Vánocích

Každý si rád občas dopřeje nějaký ten pamlsek, což před Vánoci platí dvojnásob. Ač může být lákavé dát Vašemu psovi nějaké zbytky od stolu, většina oblíbených vánočních pochoutek může ohrozit jeho zdravotní stav.

Dozvědět se více

Co dělat, pokud má můj pes nadváhu?

Stejně jako u lidí, i u psů je snadné nabrat pár nechtěných kilogramů. Bohužel, psi s nadváhou žijí kratší a méně šťastný život.

Dozvědět se více

Péče o zuby u psů

Věřte nebo ne, péče o zuby Vašeho psa je stejně důležitá, jako Vaše vlastní zubní hygiena. Pro celkové zdraví Vašeho mazlíčka je důkladná dentální péče nesmírně důležitá. Plak a zubní kámen. Sliny.

Dozvědět se více

Kožní alergie

Kožní alergie nejsou u domácích mazlíčků ničím neobvyklým a tentýž pyl a prach, který způsobuje alergické reakce u lidí, může mít stejný dopad i na psy. Alergická dermatitida je zánět pokožky a může jej způsobit spousta věcí. Konečný výsledek je však obvykle stejný – nepříjemné pocity, kterých se pes snaží zbavit neustálým olizováním a škrábáním.

Dozvědět se více

Letní horké počasí

Teplé letní počasí a sluneční paprsky nám všem mohou po dlouhé zimě dodat potřebnou energii, ale spousta mazlíčků bude potřebovat zvláštní péči, abychom měli jistotu, že si teplé počasí bezpečně užijí. Spálení od slunce Jakékoli místo na kůži s tenkou vrstvou srsti je vystaveno riziku spálení od sluníčka. Nepředpokládejte, že budou Vaši mazlíčci rozumní – mnozí v horku ani nevyhledají stín.

Dozvědět se více

Zdravá kůže a zdravá srst

Chcete-li svého psa udržovat v dobré kondici, je důležitou součástí péče také zajištění zdravé kůže a zdravé srsti. Množství péče, které Váš pes vyžaduje, může být různé, ale u každého psa je třeba zavést dobrý režim péče o jeho zevnějšek. Existuje spousta psích salónů, které tyto služby nabízí za rozumné ceny.

Dozvědět se více

Včelí a vosí bodnutí

Všichni psi jsou zvědaví a s velkou chutí prohání vše, co se pohybuje... včetně hmyzu! Včelí a vosí bodnutí Vašemu psovi většinou způsobí jen menší bolest a podráždění. Větší počet bodnutí nebo žihadlo v tlamě, či krku, však pro něj mohou představovat nebezpečí a bude nutné navštívit veterináře. Bolest při bodnutí nezpůsobuje ono malé píchnutí, ale malé množství vstříknutého jedu.

Dozvědět se více

Znamená suchý čenich nemocného psa?

Znepokojení majitelé psů se často ptají, zda suchý čenich znamená nemocného psa. Stručná odpověď zní nikoliv. Existuje spousta důvodů, proč může mít pes suchý, teplý čenich, které nemají s jeho zdravím žádnou spojitost.

Dozvědět se více

Je čokoláda pro psy jedovatá?

Co je na tom pravdy? Je čokoláda pro psy jedovatá? Odpověď zní ano. Riziko pro Vašeho psa však záleží na druhu čokolády, velikosti psa a zkonzumovaném množství.

Dozvědět se více

Březost u psů

Pokud neplánujete, že by Vaše fena měla mít štěňata, pak je nejlepší nechat ji vykastrovat. Pokud však učiníte ono důležité rozhodnutí a fenu připustíte, aby štěňata mít mohla, pak Vás čeká zajímavé dobrodružství – níže uvádíme několik příznaků, podle kterých u psů poznáte březost.

Dozvědět se více

Hárající feny

Psí feny „hárají“, když se nacházejí v plodné části reprodukčního cyklu. Období hárání trvá v průměru 3 týdny a nastává obvykle každých 6 až 8 měsíců. U většiny plemen se první hárání dostaví okolo 6. měsíce věku, ale může nastat i dříve nebo později.

Dozvědět se více

Máte doma vybíravého psa?

Svému psovi kupujete to nejvýživnější a nejchutnější krmivo, které je na trhu k dostání a on jej pouze očichá, olízne a nežere? Je čas na další krmení, ale pes se k potravě nemá? Zdá se, že máte doma vybíravého psa! Možná máte pocit, že by pes chtěl nebo potřeboval změnu krmiva.

Dozvědět se více

Tipy první pomoci

Doufejme, že se Váš pes nikdy vážně nezraní, ale jak už to tak u nich bývá, občas se díky své energické povaze do maléru dostanou a v takových případech je dobré znát základy první pomoci. Lékárnička Vždy byste měli mít po ruce pár základních věcí, jako jsou bavlněné obvazy, vata k čištění ran, slabší dezinfekční prostředek vhodný pro zvířata k vymytí rány a také pinzetu pro vytahování trnů nebo předmětů z tlamy.

Dozvědět se více

Lidé s alergiemi a psi

Možná byste chtěli psa, ale máte obavy, zda Vy nebo někdo z Vaší rodiny netrpí alergií. Nebo již psa máte a zjistili jste právě problém v podobě alergie. Dobrou zprávou je, že lidé s alergiemi a psi spolu mohou žít! Alergie na psy jsou způsobeny reakcí na určité bílkoviny, které se nacházejí v mastných látkách vylučovaných psí kůží a také ve slinách – alergii tak nepůsobí samotná srst.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]