[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Chování

Chování psa

Pravidla psích parků: Co se smí a co ne

Návštěvy psích parků poskytují majitelům domácích zvířat i jejich mazlíčkům skvělou příležitost, jak posílit vzájemnou vazbu, společensky žít a vyběhat nahromaděnou energii, ale s celou touto zábavou je spojená i odpovědnost.

Dozvědět se více

Interpretace běžných typů psího chování a významu nálad

Chování vašeho pejska říká hodně o jeho náladě. Ačkoliv nemusíte být znalcem psího jazyka–kromě toho, co to znamená, když slintá–měli byste se naučit interpretovat jeho chování. Už jste někdy viděli svého psa, jak olizuje určitá místa nebo před vámi běhá dokolečka?

Dozvědět se více

Jak odnaučit psa loudit u stolu

Pokud večeříte a na klíně máte pejska, který se malými tlapkami snaží dostat do talíře, je na čase ukončit prosebné hladové loudění.

Dozvědět se více

Psi a jejich strach z bouřek

Strach z bouřek je běžnou psí fobií. Obvykle jej doprovází schovávání, kňučení, štěkání, škrábání či dokonce močení.

Dozvědět se více

Psi, kteří hrabou

Pokud pes pomalu mění Vaši zahradu v měsíční krajinu plnou kráterů, snažte se nepropadat beznaději, protože hrabání je přirozeným psím instinktem. V první řadě byste měli zjistit, proč vlastně hrabe. Psi mohou hrabat ze svého pudu predátora nebo se snaží schovávat kosti či hračky.

Dozvědět se více

Když pes žere psí hovínka

Vyšli jste si se psem na procházku, právě jste sousedovi dovykládali, jak máte vychovaného mazlíčka a najednou jej přistihnete, jak žere psí hovínko. Fuj! Co jej k tomu mohlo přimět? Koprofágie (odborný termín označující pojídání výkalů) je nepříjemné, ale u psů nijak neobvyklé chování. Dobrou zprávou je, že pojídání výkalů Vašemu psovi celkově nijak neublíží.

Dozvědět se více

Správné psí hračky

Psi si rádi hrají, a to jak se svým páníčkem, tak i sami. Když si se svým psem hrajete, dopřáváte mu tolik důležitou fyzickou aktivitu, mentální stimulaci a posilujete tím vzájemné pouto! Pokud mu chcete zajistit maximální požitek a zároveň bezpečí, měli byste zvolit správné psí hračky.

Dozvědět se více

Když pes kousáním začíná ničit věci

Psi svou tlamu používají stejně, jako lidé ruce – jako nástroj k poznávání. To znamená, že cokoliv je zajímá, zkoumají kousáním a hryzáním. Bohužel, u některých psů toto kousání přeroste v ničení věcí a stane se problémem.

Dozvědět se více

Proč psi žerou trávu?

Váš pes pochází z mocného vlka, vznešeného lovce a nelítostného masožravce. Krmíte jej těmi nejkvalitnějšími krmivy. Tak proč tedy neustále žere trávu? Zatímco nikdo zcela jistě neví, proč se psi ke žraní trávy uchylují, odborníci na psí chování jsou si vcelku jistí, že jde o běžné chování masožravých zvířat a není se tedy čeho obávat.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]