[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Krmení starší kočky

Informace o výživě starších koček (kočky starší 7 let)

Kdy a jak starší kočku krmit?

Starší kočky je důležité krmit správným množstvím krmiva ve správných intervalech, to však nemusí být zcela jednoduché – rovněž je dobré pamatovat na to, že potřeby každé kočky se liší. Pokyny pro krmení na plechovce či pytli s krmivem jsou pouze výchozím bodem. Pro zdraví Vaší kočky je naprosto zásadní pravidelné sledování její kondice a případná úprava krmné dávky. Pro zdraví Vaší starší kočky doporučuje společnost Hill's následující jednoduchý postup: Kočku važte. Krmte ji podle pokynů pro krmení a doporučení veterináře. Během prvních šesti měsíců pravidelně každé dva až tři týdny hodnoťte pomocí našeho systému hodnocení fyzické kondice kondici kočky. Podle potřeb upravte krmnou dávku. Postup opakujte. Přechod na jinou stravu. Při přechodu na stravu Hill's Science Plan Feline Mature Adult Aktivní dlouhověkost ji předkládejte postupně po dobu 7 dní.

Dozvědět se více

Jak se nutriční potřeby starší kočky liší od našich?

Studie věnovaná doma připravované stravě pro zvířata prokazuje, že více než 90 procent této stravy je pro zvířata nutričně nevyváženo a nedostatečné.* Každý druh má zcela odlišné nutriční potřeby. Vaření pro Vaši kočku není stejné jako vaření pro Vaše děti nebo pro Vás samotné.

Dozvědět se více

Míchání krmiv

V praxi je velmi časté používání vlhké stravy k doplnění nebo k zalití suchých granulí. Výzkum prokazuje, že mnoho koček, které jsou krmeny terapeutickým suchým krmivem, rovněž dostává vlhkou stravu ze supermarketů.

Dozvědět se více

Krmení koček rybami

Máma Vám zřejmě nesčetněkrát říkala: „Ryby jsou zdravé!“ Ale je krmení koček rybami dobrý nápad? Podle nejnovějšího výzkumu se zdá, že ano.

Dozvědět se více

Vaše kočka si zaslouží pozornost po celý rok, nejen o Vánocích

Změny počasí mění i potřeby Vaší kočky. S létem a zimou jsou u koček spojeny určité problémy. Pokud žije Vaše kočka pouze doma (nebo je přes zimu doma), pokles teplot a rizika spojená s chladem by ji neměly zasáhnout.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]