[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Když je Vaše kotě na prahu dospělosti

Po prvním roce života se Vaše koťátko stává dospělou kočkou. Může být stále hravá a rozpustilá jako kotě, ale její potřeby se změní. Když už vyrostla, potřebuje krmivo pro dospělé kočky, aby dostatečně pokrylo její nároky na živiny, vitamíny a minerály.

 

Dospělé kočky nevydávají tolik energie jako koťata, takže budete-li je nadále krmit krmivem pro koťata, můžou brzy začít trpět nadváhou. Váš veterinář Vám jistě rád poradí ohledně správné výživy pro Vašeho miláčka a doporučí vhodné krmivo pro dospělé kočky. Určitě je dobrou myšlenkou postupný přechod z krmiva pro koťata na nové, určené dospělým kočkám. Taková změna vrcholí tak po pěti až sedmi dnech, kdy si kočka zvykne na novou chuť a konzistenci krmiva.

Jestli nezamýšlíte Vaši kočku uchovnit, pak byste měli zvážit její kastraci. Vykastrování přináší do života kotěte spoustu výhod. Promluvte si o tomto s Vaším veterinářem. Nicméně, kastrované kočky mají tendenci přibírat na váze. Když je kočka vykastrovaná, její metabolismus má tendenci zpomalit, což znamená, že nepotřebuje tolik kalorií. Jsou dostupná i speciální krmiva, která Vaší kočce po kastraci zamezí přibírat na váze, jako například Hills™ Science Plan™ NeuteredCat. Ve čtrnáctém měsíci života Vaší kočky Vám Veterinář také doporučí nové přeočkování, které zajistí vznik potřebné imunity proti všem běžným nemocem. Jeto také vhodná čas ověřit si, zda Vaše ošetření proti blechám a parazitům je stále účinné a případně jej obnovit. Také je vhodné znovu kočku odčervit.

 

 

 


[ ↑ skip to content ↑ ]