[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Čistokrevnou nebo micku z ulice

Je mnoho možností a je to jen na Vás. Čistokrevné kočky mohou být drahé, ale je snazší předem rozpoznat jejich budoucí vzhled a charakter.

Jestliže byste raději měli čistokrevnou kočku, dejte si načas a rozhodněte, které plemeno. Dá se vybírat z více než 70-ti. Internet je velice dobré místo, kde můžete začít bádat, protože většina chovatelů má webové stránky věnované jednotlivým plemenům.

Informujte se ohledně dědičných vad, které se mohou projevit u Vašeho vybraného plemene a jaké zdravotní kontroly lze vyžadovat.

Co kdybychom se zaměřili na charakterové rysy každého plemena? Pokud máte na příklad malé děti, je dobrý nápad vzít si kotě společenského plemene, které je známé svou hravostí jako je třeba barmská kočka.

Také je důležité zvážit, jaký druh pravidelné péče bude kotě potřebovat. Dlouhosrstá plemena, například Perské nebo Birmanské kočky, potřebují denní úpravu srsti. Budete mít čas a trpělivost?

Pouliční kočky mohou být odolnější, ačkoliv není tak jednoduché odhadnout v jakou kočku kotě vyroste. Jestliže máte možnost, navštivte několikrát Vaše vybrané koťátko ještě před odběrem a zkuste si udělat obrázek o jeho temperamentu. S rozhodnutím nespěchejte.

[ ↑ skip to content ↑ ]