[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Čas her

 

Vaše kotě je stvořeno ke hře

Když přijde období her, Vaše kotě bude přirozeně cokoliv zapojovat do hry. Kousek papíru nebo folie zmačkané do kuličky, vršek od pera, nebo malé předměty pověšené na kousku provázku; koťata jednoduše nemohou odolat žádné hře. Je výborné pokud si s kočičkou budete hrát hry a užívat si zábavy, protože tento čas strávený hrou napomůže vytvoření pevného pouta mezi vámi dvěma.

 

Objevování nového světa

Koťata jsou všeobecně velice zvídaví tvorečkové, takže i to Vaše bude milovat zkoumání, hlavně skrytých prostor. Papírové tašky, otevřená skříň nebo zásuvka, místo pod postelí; Vaše kotě musí vypátrat co tam všude je. Takže jedno varování: prosím nenechávejte otevřené dvířka pračky nebo sušičky, protože koťata jsou známy tím, že se tam mohou zavřít. A cokoliv děláte, nikdy nenechávejte zvednuté prkýnko na toaletě…

 

Koťátko a hračky

Můžete zažít spoustu legrace s hračkami pro koťata, zejména s malými a měkkými hračkami. Kotě je může snadno uchopit do drápků nebo do zubů. Při hře na schovávanou s měkkou hračkou se probudí lovecký instinkt, který se zapojí do hry a kotě bude hodiny lovit svou „kořist“. Dejte jí “Catnip“ hračku a sledujte, jak si ji celé hodiny válí a je šťastná; „catnip“ obsahuje složku nazvanou nepetalakton, kterou kočky milují. Ale dávejte pozor, některé kočky mohou reagovat na „Catnip“ agresivně a některé nereagují vůbec.

 

Přirozená zvědavost kotěte může vést k okusování pokojových rostlin, z nichž mnohé mohou být jedovaté. Preventivně je nejlepší zkontrolovat, co máte v květináčích a jedovaté rostliny držet z dosahu kočky. Lilie, vánoční hvězdy a bramboříky mohou být pro kočky obzvláště jedovaté.

 

Počáteční škrábání

 

Škrábání a protahování je známka toho, že se kotě u Vás cítí dobře a Vaše závěsy a jemné zařízení domu zaručeně budou snadný cíl. Ale pokud dáte kočce od prvního dne škrabadlo, mělo by to odvést pozornost kotěte od Vašeho nábytku. Ještě lepší je pravidelně zastřihávat její drápky. Pokud Vaše kotě není ze škrabadla ze začátku nadšené, zkuste nastříkat trochu „Catnipu“ okolo základny škrabadla. Kočky nemohou odolat této vůni, takže mohou zjistit, že škrabadlo není zas tak strašná věc.

 

Koťata a děti jsou pro sebe stvořeni.

Asi nikoho nepřekvapí, že děti jednoduše zbožňují koťata. Ale pokud jsou děti mladší 5-ti let, nedoporučuje se nechat je hrát si s koťaty mladšími 6 měsíců. Je to proto, že jsou velice hravá a jejich zuby a drápy jsou velice ostré; a velmi malé děti nemohou pochopit, že občasné škrábání je součástí hry. Je báječné, když děti vyrůstají s mazlíčkem v rodině a vytváří se mezi nimi přátelství, ale jen když jsou oba dost staří, aby se vzájemně pochopili.

 

Naučte děti jak se starat o nového člena domácnosti; jak si s ním hrát, jaké krmení a jak často mu dávat (nezapomeňte jim říct čím jej nekrmit). A dejte jim pocit zodpovědnosti. Například jim dejte za úkol umývat misku na krmivo. Ačkoliv je koťátko neodolatelné, je zapotřebí, aby děti pochopily, jak moc kotě potřebuje spát, tedy nerušit je když se schoulí ve své postýlce a dát mu potřebný klid.


[ ↑ skip to content ↑ ]