[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Výcvik a chování kotěte

Rady pro výchovu Vašeho kotěte:

Vytvoření toaletních návyků Vašeho koťátka

Kočky jsou od přírody velice čistotné a stává se, že se koťátko naučí, jak používat kočičí záchodek, od své matky. Vše co je potřeba koupit je plastikový kočičí záchodek dostatečně velký, aby se tam kotě otočilo a naplnit jej takovým množstvím podestýlky, aby bylo pokryto celé dno záchodku. Pokud je to možné, používejte stejnou podestýlku jako chovatel, od kterého kotě máte. Vaše kotě jistě ocení známý pach a strukturu podestýlky. Ukažte kotěti, kde je záchodek a dejte jej tam po každém krmení a jestliže uvidíte, že kotě čenichá okolo, hrbí se nebo se obecně chová, jako že už potřebuje „jít“!

Dozvědět se více

Kotě a ostatní kočky v domácnosti

Jestliže máte doma další kočku, bude se po příjezdu kotěte nejspíše chovat teritoriálně. Přirozeně budete chtít, aby Vaše kočka přijala nového člena domácnosti. Kočka jej může vnímat jako rivala, proto bude potřeba ji „přemluvit“ aby kotě akceptovala. Ostatně se od teď stává „top“ kočkou, která by ráda byla „hlavou rodiny“.

Dozvědět se více

Pomozte Vašemu kotěti se socializací

Jistě budete chtít, aby Vaše kotě vyrostlo v kočku, která má dobrý vztah k lidem a je přátelským společníkem. Jak toho dosáhnout? Je třeba mít na mysli, že kočka má velice krátkou fázi socializace. Takže první čtyři až 16 týdnů jejího života je kritické období pro rozvoj chování a socializace.

Dozvědět se více

Psychologie koťat

Stojí za to pochopit způsob, jakým Vaše kotě uvažuje a proč se chová tak jak se chová. Je to způsob, jak si s ní vybudovat pevnější pouto. Mimo jiné Vám to pomůže odstranit pustošivé chování. Pak budete milovat kočku, která bude s Vámi sdílet a ne ničit Váš domov.

Dozvědět se více

Čas her

Když přijde období her, Vaše kotě bude přirozeně cokoliv zapojovat do hry. Kousek papíru nebo folie zmačkané do kuličky, vršek od pera, nebo malé předměty pověšené na kousku provázku; koťata jednoduše nemohou odolat žádné hře. Je výborné pokud si s kočičkou budete hrát hry a užívat si zábavy, protože tento čas strávený hrou napomůže vytvoření pevného pouta mezi vámi dvěma.

Dozvědět se více

Jsou kočky cvičitelné?

Jsou kočky cvičitelné? Kočky nejsou jako psi. Psi jsou zvyklí žít ve smečce a chtějí dělat radost svému vůdci (Vám). Kotě se zajímá jen o to jak potěšit jen samo sebe!

Dozvědět se více

Pochopení Vašeho kotěte

Kočky jsou dobré Vám dávat najevo to, co chtějí buď hlasem, nebo tělem. Nebude to dlouho trvat, než pochopíte, co se Vám kotě snaží říct. Od rostoucího kotěte uslyšíte mňoukání méně často, ale když vyroste v dospělou kočku, porozumíte lépe výraznému „mňoukání“.

Dozvědět se více

Proč Vaše kotě škrábe?

Jak kotě roste, tak rostou i jeho drápky! A pokud je nebudete zastřihávat, bude kotě škrábat. Škrábání je způsob značení teritoria a je to taky dobrá cesta jak se protáhnout.

Dozvědět se více

Jak si Vaše kotě představuje hezkou dovolenou?

Každý se těší na dovolenou, ale co naši zvířecí přátelé? Většina koček nesnáší cestování, ale pokud si na to zvyknou už od útlého věku, pak to zpravidla není problém. Ne všechna letní letoviska Vám povolí mít s sebou kočku, takže před tím, než začnete dovolenou plánovat, si toto předem ověřte.

Dozvědět se více

Cestování s Vaším kotětem

Pokud chcete vzít si Vaše koťátko na výlet s sebou, nebo potřebujete ji dát pryč z domu z jiných důvodů, měli byste ji převážet v pevné a bezpečné přepravní kleci. Většina koček takovéto klece nemá v oblibě a často utečou pryč hned, jakmile vidí, že klec vytahujete ze skříně. Aby si Vaše kotě nevypěstovalo podobný strach z klecí, pak je dobrým nápadem nechat přepravku nějakém přístupném místě s otevřenými dveřmi.

Dozvědět se více

Můžou kočky vidět ve tmě? | Hill's Pet Nutrition

Nyní když máte nové koťátko všechny věci, co jste slyšeli o kočkách v průběhu let, se najednou zdají být důležité. Když dospíváte s kočkou, jen těžko porozumíte pověrám a babským povídačkám. Tento přehled Vám pomůže odlišit fakta od fikce.

Dozvědět se více

Omamná šanta

Šanta kočičí fascinuje kočky i jejich milovníky. Této rostliny s odborným názvem Nepeta cataria existuje více než 250 druhů a k dostání je i pod anglickými názvy „catnip“ nebo „catmint“.

Dozvědět se více

Jak udržet kotě v blízkosti domova

Kočky, které se mohou pohybovat venku, určitě prožijí mnoho nevšedních zážitků, ale čeká na ně také spousta nebezpečí: doprava, psi, jiné kočky, mohou chytnout blechy nebo nejrůznější nemoci… a tak bychom mohli pokračovat. První vypuštění kočky do širého světa tak pochopitelně může být nervy drásající zkušeností. Naštěstí existuje pár věcí, které můžete udělat, aby byla Vaše kočka v bezpečí. Koťata byste neměli pouštět ven mezi ostatní kočky, dokud nepodstoupí veškerá očkování.

Dozvědět se více

Je Vaše kotě v jídle čím dál vybíravější?

Změna je nevyhnutelnou součástí života a totéž platí i u koček. Jako příklad si můžeme vzít první narozeniny. Pro kočku jde o skutečný milník, který znamená přechod z kotěte do dospělosti.

Dozvědět se více

Chytání myší

Kočky chytání myší milují. A jako přirození lovci jsou v této činnosti velmi dobré.

Dozvědět se více

Sezónní péče o zdraví

Měnící se roční období přinášejí stále nová dobrodružství pro Vaše koťátko, přinášejí ovšem také jistá rizika. Postupujte dle níže uvedených kroků a Vaše kočička pak bude určitě schopná užít si významná období v kalendáři stejně tak jako vy.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]