[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Jak udržet Vaši kočku v dobré kondici

Udržování kotěte v dobré kondici

Stejně jako lidé, kočky potřebují cvičit, aby se udržovaly fit a zdravé. Nicméně je stěží pravděpodobné, že budou pravidelně shazovat kila v místní tělocvičně.

Koťata, která chodí ven

Několik týdnů po druhém přeočkování, se můžete rozhodnout začít pouštět kotě ven. V tomto případě je nepravděpodobné, že kotě nebude mít dostatek pohybu. Bude se instinktivně toulat, lovit, šplhat a podnikat výpravy a tento proces vyžaduje mnoho aktivity.

Koťata, která žijí doma

Čím dál více lidí se rozhoduje mít kočku jen jako domácího mazlíčka. Snad je to proto, že žijí například v bytech bez zahrady. Nebo v místě s obzvláště nebezpečným provozem.

Jestliže jste vybrali pro své koťátko život doma, budete mít práci trochu těžší. Měli byste se ujistit, že kotě má východisko pro své přirozené lovecké instinkty jako je lov, šplhání a škrábání. Potřebuje cvičit, aby se udržovalo fit a zdravé a obě tyto potřeby můžete pokrýt pomocí her. Všechny kočky milují hry, ale pro ty co žijí doma je to životně důležité.

Nejlepší hry a hračky podporují Vaši kočku, aby se plížila, pronásledovala a vrhala se na ně a z bezpečné vzdálenosti odstrkovala packou předměty. Bude milovat hračky, které se hýbou, velkým hitem jsou také hračky na provázku. Můžete koupit také mechanické hračky, které může lovit pořád dokola. Nebo co třeba hračky naplněné „catnipem“? Některé kočky po nich šílí. Vaše kotě bude milovat šplhání a schovávání a můžete mu pořídit „aktivity centre“ což je škrabadlo s tunelem, žebříky a prolézačkami. Lepenkové krabice jsou levnější alternativou. Nezapomeňte ani na škrabadlo. Jeho používáním si kotě protáhne svaly v ramenou a zádech a mělo by to zároveň ochránit Váš nábytek.

Mějte na vědomí, že kočky jsou chytré a tak jsou rychleji znuděné. Dobrý nápad je prostřídávat hračky, které dáváte kotěti.

Poskytněte kotěti stimulující hračky a snažte se hrát si s ním alespoň 20 minut denně. Takto zajistíte posílení jeho svalů a pružnost kloubů. Je to taky dobrý způsob, jak si vytvořit s kotětem pouto.

Obézní kočky

Pokud chcete udržet kotěte fit a zdravé, dalším klíčovým faktorem je ujistit se, že nepřibírá. Česká zvířata jsou obéznější a obéznější a mnozí experti věří, že více než 50% kočičí populace nosí o pár kilogramů navíc než by měla. Aby se Vaše kotě nepřidalo k této skličující statistice, stačí následovat několik jednoduchých pravidel.

Ze všeho nejdříve, krmte Vaše koťátko vyváženým krmivem jako je Hill’s Science Plan Kitten nebo Hill’s Science Plan Nature’s Best Kitten. Informace o dávkování jsou uvedeny na obalu.

Nedávejte kotěti pamlsek. Jedna sušenka je pro kočku tolik, jako bychom mi snědli celý balíček (průzkum Hill’s). Pokud chcete dát Vašemu mazlíčkovi pamlsek, používejte takové, které jsou vhodné pro kočky, a zahrňte je do denního příjmu krmiva.

Ujistěte se, že má Vaše kotě dostatek pohybu.

A konečně dohlížejte na váhu kotěte, a pokud zaznamenáte nárůst váhy, konzultujte to s veterinářem, který Vám doporučí speciální krmivo jako je například Hill’s Prescription Diet.

Jak působí kotě na Vaše zdraví.

Když jsme se věnovali zdraví a fitness, věděli jste, že mít kotě je dokonce dobré i pro Vaše zdraví a pohodu? Výzkumy ukázaly, že například hladit mazlíčka může dokonce snížit krevní tlak.

Pro Vás to nemůže být velkým překvapením. Konec konců nepotřebujete vědce, aby Vám řekl, jak dobře se cítíte díky koťátku, že ano?

[ ↑ skip to content ↑ ]