[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdraví a kondice

Zdraví a kondice

Jak udržet Vaši kočku v dobré kondici

Stejně jako lidé, kočky potřebují cvičit, aby se udržovaly fit a zdravé. Nicméně je stěží pravděpodobné, že budou pravidelně shazovat kila v místní tělocvičně.

Dozvědět se více

Péče o zdraví a úprava srsti

Když přijde na vyčesávání, jsou koťata úzkostlivá; naučila se od své matky, jak se mají udržovat čistá a upravená. Ale občas mohou od Vás potřebovat menší pomoc. Vyčesávání Vašeho koťátka je dobrá možnost jak je zahrnout pozorností. Bude si užívat každou minutu. Například pokud je koťátko dlouhosrsté, bude potřebovat každý den vyčesat.

Dozvědět se více

Návštěva veterináře

Jste jasné, že chcete pro Vaše koťátko to nejlepší a jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat je najít výbornou veterinární ordinaci. Nakonec budete se na ni spoléhat po další léta. Doporučení rodiny nebo přátel je jeden ze způsobů jak najít dobrého veterináře, ale především dejte na svůj instinkt.

Dozvědět se více

Vakcinace | Hill's Pet Nutrition

Vaše nové Koťátko začne svůj život s určitou přirozenou imunitou získanou od své matky, ale jakmile se vytratí, bude potřeba jej naočkovat, aby zůstalo zdravé. Očkování Vašeho kotěte je zcela nezbytné, protože jej chrání před život ohrožujícími nemocemi. Většina veterinářů doporučuje kombinovanou vakcínu podanou okolo 8-9 a 11-12 týdne věku.

Dozvědět se více

Mikročipy

Vaše koťátko by nemělo opouštět dům, dokud neabsolvovalo první přeočkování. A poté byste měli počkat další 2 týdny, abyste měli jistotu, že očkovací látka již začala působit. Nejlepší čas na první návštěvu okolního světa je okolo 14-16 týdne věku, ale prosím nenechávejte koťátko venku bez doprovodu, dokud dostatečně nezná okolí; jakmile je kočka dostatečně velká je dobré používat průchozí dvířka tzv. „Cat flap“.

Dozvědět se více

Dbejte na zuby Vašeho koťátka

Když si budete brát kotě, bude určitě mít úplnou sadu „mléčných zubů“. První zuby se začínají objevovat ve 3 týdnech. A okolo 15 týdne se začínají uvolňovat a vypadávají, dělají tak místo pro trvalý „dospělácký“ chrup.

Dozvědět se více

Blechy a střevní paraziti

Vaše koťátko bude vděčné za pozornost a péči, kterou ho zahrne Vaše rodina a přátelé, ale zároveň je lákadlem také pro parazity. Blechy, hlísti a svrab jsou velice běžnou věcí, takže by bylo velice nepravděpodobné, kdyby je Vaše koťátko někdy někde nechytilo. Dobrou zprávou jistě je, že parazité nejsou tak nebezpeční a kočky se jich mohou snadno zbavit.

Dozvědět se více

Dokonalý kožíšek pro Vaše kotě

Každý nový majitel si přeje, aby jeho malý chlupatý miláček vyrostl ve zdravou a spokojenou kočku. Takže důležitou roli v životě kotěte hraje hlídání jeho zdravotního stavu. Například správná výživa a dokončení první řady vakcinací je nepostradatelné pro její prosperitu. Ale hlavně v prvním roce života koťátka navštěvujte pravidelně veterináře. Takto bude zajištěn ten správný růst a vývoj pro Vašeho miláčka.

Dozvědět se více

Vše, co byste měli vědět o kastraci

Pokud neplánujete Vaše nové koťátko uchovnit, kastrace je ta nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste mu pomohli užívat si život naplno. Proč? Protože tímto nejen zabráníte obavám z nechtěné březosti u koček, ale u kocourů předejdete sexuálnímu chování jako je značkování močí a mrouskání, které může být nepříjemné.

Dozvědět se více

Zdravotní kontrola v 6-ti měsících

V šesti měsících je vhodné navštívit veterináře, aby mohl udělat zevrubnou zdravotní prohlídku. Váš veterinář se bude chtít ujistit, že se kotě správně vyvíjí a správně roste, takže zkontroluje jeho váhu a udělá všeobecnou zdravotní prohlídku.

Dozvědět se více

Dospívání

V šestém měsíci dosáhne Vaše kotě tří čtvrtin její velikosti v dospělosti. Ale nenechte se zmást zevnějškem – vypadá jako dospělé, ale nechová se tak (není jiný než puberťáci!). Hry a uličnictví jsou velice často na programu dne.

Dozvědět se více

Správná péče o zdraví začíná doma

Dobrá obvyklá zdravotní péče o Vaše kotě začíná doma. Stejně jako u lidí, prevence je mnohem lepší než léčba. Jste osoba, která zná Vaše kotě nejlépe ze všech, nikdo nemůže být kompetentnější, než vy a stáváte se „očima a ušima“ veterináře.

Dozvědět se více

Dbejte na zuby Vašeho koťátka

Když si budete brát kotě, bude určitě mít úplnou sadu „mléčných zubů“. První zuby se začínají objevovat ve 3 týdnech. A okolo 15 týdne se začínají uvolňovat a vypadávají, dělají tak místo pro trvalý „dospělácký“ chrup. Stejně jako děti, koťata mohou cítit určité nepohodlí, když se jim prořezávají zuby a mohou začít kousat věci – někdy také Vás. Takže mu poskytněte nějaké bezpečné věci na kousání, jako jsou měkké gumové žvýkací hračky.

Dozvědět se více

Jedovaté pokojové rostliny

Spousta majitelů koček se v posledních letech rozhodla chovat kočku pouze uvnitř v domě nebo bytě. Tento krok se dá pochopit, protože silniční doprava představuje pro kočky příliš velké riziko ve městech i na venkově.

Dozvědět se více

Jak vymýtit špatné chování

Značkování je zcela přirozenou součástí chování koček a tímto způsobem o sobě zanechávají na určitých místech informace. Příliš nás však netěší, pokud tak činí v našem obývacím pokoji! Dříve, než se pokusíme tento problém vyřešit, je důležité mít jasno v tom, zda kotě skutečně značkuje nebo pouze močí.

Dozvědět se více

Bez kuliček z chlupů

Kočky jsou velice čistotná stvoření a Vaše koťátko stráví okolo pěti hodin denně údržbou své srsti. Při tom sbírá ze srsti vypadané chlupy. Je pro ni těžké je vyplivnout, takže je zpravidla jen polkne. Většinou to nezpůsobí vůbec žádné problémy a chlupy jen projdou trávicím traktem

Dozvědět se více

Potíže s močovým systémem

Vaše kotě Vám nemůže říct, že mu je špatně, takže je potřeba, abyste dohlíželi na zdravotní obtíže, které mohou nastat. Jedním z těchto potíží může být onemocnění dolních cest močových (FLUTD – feline lower urinary tract disease). Na co dávat pozor: Bolest při močení.

Dozvědět se více

Když je Vaše kotě na prahu dospělosti

Po prvním roce života se Vaše koťátko stává dospělou kočkou. Může být stále hravá a rozpustilá jako kotě, ale její potřeby se změní.

Dozvědět se více

Kdy volat veterináře

Vy znáte kočku lépe než kdokoliv jiný a pokud jste kvůli něčemu znepokojeni, neměli byste váhat zvednout telefon a zavolat veterináři. Je vždy lepší mít jistotu a žádný veterinář Vás neodsoudí kvůli planému poplachu.

Dozvědět se více

Přechod na nové krmivo

Now that you have a kitten all the things you've heard about cats over the years suddenly seem more relevant. But the myths and old wives tales that you've grown up with can be hard to fathom. This list will help you separate fact from fiction.

Dozvědět se více

Dospělá a v plné síle

Po jednom roce věku se z Vašeho kotěte stane dospělá kočka. Možná se bude ještě stále chovat jako neposedné kotě, ale její potřeby se změní.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]