[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Dospělá a v plné síle

CatPo jednom roce věku se z Vašeho kotěte stane dospělá kočka. Možná se bude ještě stále chovat jako neposedné kotě, ale její potřeby se změní. Jakmile doroste, bude potřebovat krmivo pro dospělé kočky, které jí poskytne potřebné živiny, vitamíny a minerály.

Dospělé kočky nevynakládají tolik energie, jako koťata, takže pokud byste pokračovali v krmení stravou pro koťata, mohla by Vaše kočka začít trpět nadváhou. Váš veterinář Vám rád poradí a doporučí vhodné krmivo pro dospělá zvířata. Přechod ze stravy pro koťata na nové krmivo pro dospělé kočky se doporučuje provádět pomalu a postupně po dobu 5–7 dnů, aby si kočka zvykla na novou chuť a konzistenci.

Pokud u své kočky v budoucnu neplánujete koťata, měli byste zvážit její kastraci. Kastrace má pro zdraví kotěte mnoho výhod. Zeptejte se svého veterináře, jaké výhody by pro Vaše kotě mohla kastrace mít. Nicméně u vykastrovaných koček je větší riziko nárůstu tělesné hmotnosti. Jejich metabolismus se po kastraci zpomalí, což znamená, že nepotřebuje tolik kalorií. K dispozici jsou speciální krmiva, která mohou zamezit nárůstu hmotnosti po kastraci, například Hills™ Science Plan™ NeuteredCat.

Ve 14 měsících věku Vám veterinář pro Vaši kočku doporučí přeočkování, aby zůstala zachována její imunita proti onemocněním. V tomto okamžiku je také vhodné zkontrolovat, zda je kočka adekvátně chráněná proti parazitům, a tedy provést ošetření proti blechám a odčervení.

[ ↑ skip to content ↑ ]