[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdravotní kontrola v 6-ti měsících:test22

Kontrola v 6-ti měsících

V šesti měsících je vhodné navštívit veterináře, aby mohl udělat zevrubnou zdravotní prohlídku. Váš veterinář se bude chtít ujistit, že se kotě správně vyvíjí a správně roste, takže zkontroluje jeho váhu a udělá všeobecnou zdravotní prohlídku.

Klidné kotě

Pokud je Vaše kotě zvyklé cestovat ve své přepravce, mělo by rádo skočit dovnitř. Hřejivá přikrývka a oblíbená hračka jí pomůže usadit se uvnitř. Pokud se zdá trochu rozrušené vystříkejte přepravku uklidňujícími feromony ve spreji, dělá to zázraky.

Vaše dosavadní hlazení a hry s kotětem zapůsobily tak, že si Vaše kotě užívá jakoukoliv manipulaci, a když mu budete zároveň dávat chutné pamlsky, dodáte mu odvahu u veterináře. To ho uklidní a pomůže mu to pochopit, že výlet k veterináři může být kladným zážitkem pro něj i pro Vás.

Co máte očekávat

Váš veterinář zváží Vaše kotě a ujistí se, že roste správnou rychlostí. Poradí Vám, pokud je nutné změnit krmnou dávku. V průběhu prohlídky veterinář pečlivě zkontroluje oči, uši, tlapky a zuby kotěte. V tomto věku by se měly prořezávat trvalé zuby. Jeho mléčné zuby již obvykle vypadaly, aby udělaly místo pro trvalý chrup, ale pokud se tak nestalo, Váš veterinář Vám doporučí, co bude třeba udělat. Veterinář s vámi také prokonzultuje režim odčervení a odblešení a doporučí kotěti další léčbu, která může být nezbytná.

Čím bych měl krmit?

Váš veterinář se bude zajímat, jaké krmivo podáváte kotěti a poradí Vám změnu, pokud je to nezbytné. Také Vám doporučí výrobek jako je například Hill’sTM Science PlanTM Kitten, nebo Hill’S Science Plan Neutered Cat, pokud je Vaše kotě už vykastrované.

Nebojte se pokládat otázky

Kontrola v šesti měsících je skvělá příležitost, kdy zeptat je veterináře na ožehavé otázky, pokud nějaké máte. Můžete si s ním promluvit ohledně kastrace, v 6-ti měsících je ten správný věk pro tento zákrok. Kastrace je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zdraví Vašeho kotěte. Pokud máte kocoura, mohou ihned po kastraci zmizet projevy teritoriálního chování, jako je značkování, tendence se toulat a sníží také boje s ostatními kočkami. U koček kastrace sníží riziko zánětu dělohy a nádorů mléčné žlázy.

Můžete se také rozhodnout zavést kočce mikročip. Je to tenké téměř neviditelné zařízení, které se snadno zavede, a budete mít klid, že ji snadno najdete, pokud se ztratí.

Pojištění mazlíčků

Pokud jste to již neudělali, nyní je nejlepší čas uvážit pojištění Vašeho mazlíčka. Může být uklidňující vědět, že pokryjete jakékoliv zdravotní problémy, které kočka může mít v budoucnu. Jen pro jistotu přečtěte i to nejmenší písmo ve smlouvě o pojištění předtím než se rozhodnete a vyberte to nejlepší pro Vás i Vaši kočku.

[ ↑ skip to content ↑ ]