[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Praktické tipy

Praktické tipy k běžným problémům koček

Jak se projevuje láska ke kočkám u jedné milovnice koček

Oddaní milovníci koček jsou tak hrdí na svůj vztah se svými kočkami, že označení „šílený majitel kočky“ vítají. Pro Taru Wilkinsovou z Sycamore ve státě Illinois, která sama sebe označuje za „bláznivou kočičí mámu“, to je způsob života.

Dozvědět se více

Co znamená mňoukání vaší kočky: 5 různých kočičích zvuků

Když sdílíte svůj domov s kočičí přítelkyní, slyšíte za celý den mnoho různých kočičích zvuků. A ačkoliv význam některých zvuků je snadno rozpoznatelný (například když krouží kolem své misky na jídlo a upřeně se na vás dívá), není to vždy tak zřejmé.

Dozvědět se více

Hračky pro kočky, které budou vaše chlupaté přítelkyně milovat

Není žádným tajemstvím, že kočky si rády hrají, ale zároveň jsou náročné při výběru zábavy. A protože se kočky velmi snadno mohou začít nudit, musíte jednou za čas něčím obohatit jejich čas na hry, aby byl neustále nový a vzrušující. Chtěli byste vyvolat zájem vaší chlupaté přítelkyně?

Dozvědět se více

Čtyři způsoby, jak být lepším kočičím rodičem

Zjistěte, jak se stát lepším rodičem Vaší kočce.

Dozvědět se více

Darujte své kočce o letošních svátcích lásku!

Svátky jsou ideální dobou, kdy byste své kočičí kamarádce měli projevit mimořádnou lásku - zde je několik tipů, jak Vaší kočce dopřát radostnější svátky!

Dozvědět se více

Jak udělat skvělou “selfie“ Vaší kočky

Selfie – fenomén, který se rozšířil po celém světě. Jeho historie se datuje k počátkům sociálních sítí. Ale co vlastně selfie znamená? Selfie bychom mohli definovat jako focení vlastní osoby chytrým mobilním telefonem, tzv. na dlouhou ruku. V nedávné době se objevily selfie s domácími mazlíčky. Focení s vaší kočkou může být skvělá zábava, jen dbejte na to, aby byla vaše kočka spokojená a bavila se u toho. Níže vám přinášíme pár tipů, jak udělat skvělou selfie vaší kočky.

Dozvědět se více

„Úsměv!“ Jak udělat dokonalou fotografii Vaší kočky

Každá kočka je jedinečná a v očích každého milovníka koček je to nejkrásnější stvoření na světě. A tak to také má být. Jak ale zachytit její duši a jedinečnou osobnost na fotografii, kterou budete uchovávat jako poklad po celý svůj život? Dobrou zprávou je, že díky rozvoji cenově dostupných digitálních fotoaparátů je to nyní snazší než kdy předtím. Techniky, které Vám pomohou pořídit krásnou fotografii Vaší kočky, jsou v podstatě stejné jako techniky, které se používají při fotografování jiných zvířat: obrovská trpělivost, chytré využití světla a expozice, citlivé vnímání pocitů zvířete a pořízení mnoha snímků. S digitálním fotoaparátem nezáleží na tom, kolik snímků pořídíte, takže můžete fotografovat podle libosti. Čím více snímků pořídíte, tím větší máte šanci, že jeden z nich bude ten pravý.

Dozvědět se více

Alergici a kočky

Možná chcete kočku, ale jste si vědomi, že někdo ve Vaší rodině nebo Vy trpíte alergií. Možná již kočku máte a zjistili jste, že Vaše alergie je problém. Máme pro Vás dobrou zprávu: alergici a kočky mohou žít pohromadě! Alergie na kočky jsou způsobeny reakcí na určité proteiny obsažené ve slinách a v mastnotě vylučované jejich kůží.

Dozvědět se více

Cestování s kočkou

Většina koček necestuje ráda – obvykle mají silnou vazbu ke svému teritoriu a mimo něj si připadají velmi zranitelné. Radovánky jako pohyb v rodinné smečce a možnost na konci cesty prozkoumat nová místa nejsou pro průměrnou kočku ani zdaleka tak přitažlivé jako pro jejího psího příbuzného.

Dozvědět se více

Adopce dospělé kočky

U dospělé kočky lze snadno ihned získat představu o jejím temperamentu. Kotě se může v mládí chovat určitým způsobem a v průběhu dospívání může dojít k významné změně jeho chování (ne vždy k lepšímu).

Dozvědět se více

Konání potřeby doma

Kočka je obvykle velice pečlivá, co se týče návyků při konání potřeby, a doma bude trvale chodit na kočičí záchod, pokud jí jej připravíte, nebo bude konat potřebu na zahradě. Proto pokud začne konat potřebu doma, může to být velmi znepokojivé. Tu a tam může dojít k jednorázovému incidentu, pokud je kočka nemocná, zavřená v pokoji nebo ji něco náhle vyděsí.

Dozvědět se více

Stěhování s kočkou do nového domova

Pokud je něco stresově náročnější než stěhování, je to stěhování s kočkou. S pečlivým plánováním lze však všechno hravě zvládnout. Kočky mají silnou vazbu na místo kde žijí, takže stěhování pro ně může být stresovou situací.

Dozvědět se více

Jak se zbavit trichobezoárů

Téměř všichni majitelé koček se již někdy setkali s trichobezoáry nebo slyšeli zvuk, který jejich kočka vydávala, když se jeden z nich pokoušela vydávit. Trichobezoáry je snadné rozpoznat, protože mají specifický válcový tvar (vypadají jako malý váleček) a jsou tvořeny chlupy.

Dozvědět se více

Tipy k letnímu horku a teplému počasí

Stejně jako my lidé, také kočky potřebují v horkém a slunečném počasí zvláštní péči. Spálení, vyčerpání z horka a dehydratace může postihnout domácí i venkovní kočky, proto byste se na letní horka měli Vy i Vaše kočka dobře připravit.

Dozvědět se více

Česání kočky

Kočky jsou mimořádně čistotná zvířata, ale česání je prospěšné dokonce i pro nejčistotnější kočky. Platí to dvojnásob, pokud mají dlouhou srst. Česání také představuje skvělou příležitost k utužení Vašeho vzájemného pouta. Kočku byste měli na česání a kartáčování zvykat již od malička.

Dozvědět se více

Jak kočku česat a koupat

Každý majitel ví, že si kočky potrpí na pečlivé česání. Většina koček se sama češe po velkou část dne, někdy s tím však potřebují trochu pomoci – například když jsou zraněny nebo se jejich delší chlupy spletou dohromady.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]