[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Život s jinými domácími mazlíčky a lidmi

Život s jinými domácími mazlíčky a lidmi

Kočičí smysly

Kočky stejně jako psi mají skvěle vyvinuté smysly, které jim zajišťují spojení s okolním prostředím. Bystrý zrak, skvělý sluch, vytříbená chuť, to jsou jen některé smysly, kterým se ty člověčí jen těžko vyrovnají.

Dozvědět se více

Seznámení Vaší kočky s novým kotětem

„Pozdrav svoji novou sestřičku!“ Příchod nového kotěte do domácnosti je významnou vzrušující událostí pro celou rodinu... s výjimkou Vaší stávající kočky. Bez ohledu na to, jak dobromyslná Vaše kočka je, je to přece jen kočka, a proto je instinktivně velmi teritoriální a je si vědoma svého postavení v přísné sociální hierarchii.

Dozvědět se více

Kočka a dítě

Jak Vaše kočka zareaguje na nový přírůstek do domácnosti a jak zajistíte, aby kočka s dítětem dobře vycházela? Veterinářka a specialistka na studium chování Francesca Riccomini radí, jak připravit kočku na příchod dítěte do domácnosti. Pro mnoho majitelů koček je kočka členem rodiny, a proto má rovnoprávný přístup ke všem výhodám společné domácnosti. Z kočičího pohledu se jedná především o lidskou pozornost, která je často vyžadována od kohokoliv, kdo je zrovna doma.

Dozvědět se více

Seznámení nové kočky se stávajícími zvířaty

Seznámení nové kočky nebo kotěte s kočkou či psem, kteří s vámi žijí, může stát mnoho nervů. Přejete si, aby se všichni stali přáteli a novou kočku v domácnosti uvítali. Takto snadno to však proběhne jen zřídkakdy, přestože novou kočku pořizujete proto, abyste kočce, která s vámi žije, zajistili společnost.

Dozvědět se více

Hraní si s kočkou

Hraní s kočkou je důležitou součástí péče o její zdravý vývoj upevňující Váš vzájemný vztah. Naštěstí si rády hrají! Zajištění dostatku příležitostí pro samostatné hraní je důležité zejména pro domácí kočky, zvláště pokud tráví většinu dne o samotě.

Dozvědět se více

Kočky a děti

Máloco potěší dítě tolik jako chlupatý kamarád. Naštěstí také většina koček ocení pozornost, kterou jim děti štědře poskytnou. Děti a kočky si spolu mohou výborně vyhrát a respektovat přitom jeden druhého. Batolata bychom nikdy neměli nechávat s kočkou samotná. Jsou ještě nemotorná a mohla by kočku zranit nebo polekat, obzvlášť malé kotě.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]