[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Zdraví a kondice

Zdraví a kondice

Kožní problémy, které je třeba sledovat

Pokud máte kočku, určitě jste si všimli, kolik jí dá práce udržet srst čistou. Protože zvenčí vypadá upraveně, někdy Vám může chvíli trvat, než přijdete na to, že trpí kožními problémy.

Dozvědět se více

Cvičení v podobě her

Lidé si myslí, že přimět kočky cvičit je obtížné. Ve skutečnosti kočky milují cvičení – samozřejmě za jejich vlastních podmínek. Zde uvádíme některé hry, které jsou tak zábavné, že Vaše kočka nepozná, že se ve skutečnosti jedná o skryté cvičení!

Dozvědět se více

Jak Vaší kočce zajistit krásné svátky - bez přibírání

Během svátků si radost zaslouží i naši mazlíčci - ale jelikož bývají běžnou formou pozornosti sváteční pamlsky, zimní přibírání představuje závažný problém. Zde uvádíme několik tipů, jak udržet Vaši kočku během tohoto období fit a ve formě…

Dozvědět se více

Kočičí pamlsky jsou zábavou pro Vás i Vaši kočku! Pamlsky pomáhají posílit vzájemné pouto mezi Vámi a Vaším mazlíčkem.

Když Vaše kočka potřebuje zhubnout, chcete ji za úspěch nějak odměnit. Ujistěte se, že jí dáváte zdravé pamlsky, které podporují cíle hubnutí, na jejichž dosažení oba usilovně pracujete. Správné pamlsky můžete dokonce zařadit do nového programu cvičení, aby si Vaše kočka vydržela hrát déle!

Dozvědět se více

Je šanta kočičí pro kočku bezpečná?

Kočky šantu kočičí milují. A šanta kočičí je zcela bezpečná – neobsahuje nic, co by mohlo Vaší kočce ublížit.

Dozvědět se více

Volba veterináře

Hned po Vás a Vaší rodině je veterinář nejdůležitější osobou v životě Vaší kočky. Je to právě veterinář, který bude po celý život pečovat o její zdraví. Jak tedy nejlépe vybrat veterináře, který poskytne nejlepší možnou péči? Mezi nejlepší způsoby, jak vhodného veterináře najít, patří doporučení od kamaráda.

Dozvědět se více

Když jsou kočky smutné

Smutku, který mohou kočky pociťovat, je věnováno málo pozornosti, hlavně proto, že jsou vnímány jako nezávislá zvířata, která si zachovala hodně ze své divoké přirozenosti. Po ztrátě jiné kočky však může dojít ke změnám chování, kterým lze jen těžko porozumět. Když jsou si zvířata blízká, budou ztrátou partnera zřejmě více zasažena.

Dozvědět se více

Má Vaše kočka citlivý žaludek?

Kočky mohou trpět na citlivý žaludek a být náchylné k zažívacím potížím. Existuje mnoho příznaků, které mohou prozradit, že má Vaše kočka citlivé zažívání.

Dozvědět se více

Výhody kastrace

Sterilizace a kastrace jsou chirurgické zákroky, které kočce znemožní reprodukci. Při sterilizaci jsou kočce odstraněny vaječníky, při kastraci jsou kocourovi odstraněna varlata.

Dozvědět se více

Péče o zuby koček

Věřte či ne, ale péče o zuby Vaší kočky je stejně důležitá jako péče o Vaše vlastní zuby. Správná péče o zuby koček je proto pro jejich celkové zdraví zásadní. Plak a zubní kámen: Směs slin, bakterií a zbytků jídla tvoří každý den zubní plak.

Dozvědět se více

Zažívací potíže jsou jedním z nejčastějších důvodů veterinárního vyšetření

Vánoce mohou být pro kočičí zažívání reálnou hrozbou – kapr, bramborový salát, cukroví a hromady dárků – těžko můžete uhlídat, co Vaše kočka právě ulovila. Máte-li podezření na zažívací potíže nebo zpozorujete příznaky jako průjem či zvracení, nechejte kočku co nejdříve vyšetřit. Ať už jde o jakékoli zvíře, kočku, psa i člověka nevyjímaje, trávení potravy a vstřebávání živin je pro celkové zdraví a kondici nenahraditelné.

Dozvědět se více

Březost koček

Pokud neplánujete, že by Vaše kočka mohla mít koťata, je nejlepší nechat ji sterilizovat. Březost je pro kočku významná událost. Pokud jste se rozhodli, že jí umožníte mít koťata, pouštíte se do celkem dobrodružného podniku.

Dozvědět se více

Bereme kočku k veterináři

V životě každé kočky přijde okamžik, kdy navštíví veterináře. Obvykle to bývá stresující, proto je dobré kočce i sobě tuto návštěvu trochu ulehčit.

Dozvědět se více

Infekce močových cest

Potíže s močovými cestami – co potřebujete znát. Kočka Vám nemůže říci, že jí není dobře, takže je třeba sledovat, zda netrpí nějakými zdravotními problémy, které by se mohly prohlubovat.

Dozvědět se více

Zdravá kůže a srst

Zdravá kůže a srst jsou důležitou součástí péče o dobrý zdravotní stav Vaší kočky. Celková doba potřebná pro česání závisí na plemeni kočky, ale obecně platí, že čím hustší má kočka srst, tím více kartáčování a česání potřebuje. Pravidelné česání však prospívá všem kočkám bez rozdílu.

Dozvědět se více

Přibírá Vaše kočka na váze?

Mnoho majitelů si dělá starosti, když si všimnou, že jejich kočka přibírá na váze. Kočky, které jsou kastrované, potřebují o třetinu méně jídla než dříve. Pokud na to nebudete dávat pozor, budou mít rychle nadváhu, která přináší možná zdravotní rizika.

Dozvědět se více

Riziko příjmu nadměrného množství soli

Sůl je důležitou součástí kočičí stravy a je nezbytná pro to, aby byla kočka v dobrém zdravotním stavu. Sůl (chlorid sodný) zajišťuje v těle regulaci vody a je potřebná pro fungování orgánů a nervové soustavy.

Dozvědět se více

Znamená suchý nos, že je kočka nemocná?

Starostliví majitelé se často ptají, znamená-li suchý nos, že je kočka nemocná. Odpověď ve zkratce zní ne. Existuje spousta důvodů, proč může mít kočka suchý a teplý nos, které nemají nic společného s jejím zdravotním stavem.

Dozvědět se více

Kočky v říji

Kočky v říji vyžadují zvláštní péči a pozornost. Pokud již Vaše kočka měla říji, určitě nezapomenete na její kvílivé mňoukání a neustálé dožadování pozornosti.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]