[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Chování

Chování kočky

10 legračních způsobů, jak kočky budí své páníčky

Jakmile jednou vpustíte kočku do svého života, nikdy se nepřestanete divit, kolik radosti tyto plyšové bytosti přinesou do vašeho domova. Budete se donekonečna bavit legračními věcmi, které dělají, ale pamatujte, že to jsou velmi inteligentní bytosti a přesně vědí, co chtějí, i jak to dosáhnout.

Dozvědět se více

Uvedeno na pravou míru: Běžné mýty o Vaší kočce

Člověka vždy fascinovala tajemná povaha koček. Není snadné odhadnout, co si kočka myslí nebo cítí. Existuje však spousta příběhů a mýtů o kočkách, které je potřeba vyvrátit. Níže uvádíme několik kočičích stereotypů, které je třeba uvést na pravou míru.

Dozvědět se více

Dozvědět se více

Kočky a tekoucí voda

Některé kočky jsou opravdu vybíravé, pokud jde o čerstvou vodu. Celý den jim vyměňujete vodu v misce, ale když otočíte kohoutkem, hned přiběhnou a dožadují se čerstvého doušku.

Dozvědět se více

Proč kočka nechce používat kočičí toaletu

Pokud kočka změnila své návyky venčení a nechce používat toaletu, pravděpodobně to bude mít nějaký zřejmý důvod. A to i v případě, že začala chodit na jiné místo v domě. Špinavá kočičí toaleta: Kočky nerady používají toaletu, pokud již je hodně znečištěna.

Dozvědět se více

Proč kočky mňoukají?

I malé dítě zná mňoukání a umí ho napodobit. Charakteristické „mňau“ není jen obyčejný zvuk vydávaný kočkami.

Dozvědět se více

Když kočky chytají myši

Kočky milují chytání myší. A jako přirození lovci jsou v této činnosti velmi dobré.

Dozvědět se více

Kočky a změny počasí

Změny počasí s sebou přinášejí i změny v potřebách koček. Letní a zimní měsíce souvisejí s určitými problémy, které kočky trápí. Pokud je vaše kočka celý rok doma (nebo pouze v zimě), pokles teploty nebo chladné počasí ji tolik neovlivňují. Ale stále je tu několik věcí, kterými ji můžete poskytnout speciální péči.

Dozvědět se více

Ohňostroje bez obav

Užitečné tipy k hlučným oslavám Nového roku Nový rok je svátkem veselí a vždy jej doprovázejí ohňostroje.

Dozvědět se více

Jak kočku potrestat

Kočky jsou proslulé svou chladností, odtažitostí a vyrovnaností. Jak tedy kočku správně potrestat, když provede něco špatného? Za normálních okolností byste měli kočku trestat pouze výjimečně.

Dozvědět se více

Značkování a močení doma

Většina koček se přísně drží svých návyků, co se týká venčení, a bude trvale používat kočičí toaletu doma a půdu na zahradě. Pokud značkuje a močí v rohu místnosti, může Vás to značně vylekat. Značkování nebo močení? Kočky mezi sebou používají moč jako pachový signál a pro vzájemné značení.

Dozvědět se více

Moje kočka je vybíravá v jídle

Pokud je Vaše kočka vybíravá v jídle, není to nic nenormálního, protože kočky jsou svou vybíravostí proslulé. Toto chování však v drtivé většině případů není vrozené, ale naučené. Můžete snadno podlehnout představě, že kočka vyžaduje pestřejší stravu, ve skutečnosti se však bude klidně živit každý den stejným krmivem, pokud bude mít dostatečné výživové hodnoty.

Dozvědět se více

[ ↑ skip to content ↑ ]